Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
Dariusz Osiej

Dariusz Osiej

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
czwartek, 31 grudzień 2015 16:30

W ostatniej chwili. Tunel pod dworcem otwarty

Koniec modernizacji stacji kolejowej w Radomiu. W ostatni dzień roku otwarty został także podziemny tunel. Tym samym udało się dotrzymać terminu zakończenia prac. Inwestycja kosztowała 100 mln. zł.

środa, 30 grudzień 2015 17:51

Kto pobrudził, kto posprząta?

Mieszkańcy jednego z bloków na Młodzianowie skarżą się na brud w piwnicy. Upraszczając – skarżą się na swoich sąsiadów. Bo klatki są zamykane, a dostęp do nich mają tylko mieszkańcy bloku.

Komentarz

Blisko 2,5 miliarda złotych będzie kosztować modernizacja 128 czołgów Leopard, które wykorzystuje polska armia. Umowę w tej sprawie podpisano w Radomiu, w siedzibie Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W trakcie spotkania padła także deklaracja, że główna siedziba PGZ pozostanie w Radomiu.

wtorek, 29 grudzień 2015 18:17

Sebastian N. głoduje w areszcie

Sebastian N., który jest podejrzany o uprowadzenie w listopadzie 3,5-letniego Fabiana, rozpoczął w areszcie głodówkę. Protestuje w ten sposób przeciwko - jego zdaniem - bezprawnemu działaniu sądu, prokuratury i policji. Uważa, że został aresztowany bezprawnie. Prokuratura zapewnia, że głodówka Sebastiana N. nie wpłynie na prowadzone śledztwo.

Komentarz

poniedziałek, 28 grudzień 2015 17:26

W miarę spokojne święta

Święta Bożego Narodzenia minęły w Radomiu dość spokojnie. Najwięcej pracy miało Pogotowie Ratunkowe i ambulatorium. Od czwartku do soboty z ich pomocy skorzystało blisko 1,5 tys. osób.

Komentarz

poniedziałek, 28 grudzień 2015 17:24

8 firm zainteresowanych budową hali

Najwcześniej pod koniec stycznia zostanie wyłoniona firma, która wybuduje nową halę widowiskowo-sportową i stadion przy ulicy Struga. Na przetarg ogłoszony przez MOSiR wpłynęło 8 ofert.

sobota, 26 grudzień 2015 12:03

Zmiany w głosowaniu w Radzie Miejskiej

Zmieni się sposób głosowania radomskich radnych podczas sesji Rady Miejskiej. W przyszłym roku rada planuje wprowadzić maszynki do głosowania. Test sytemu odbędzie się podczas styczniowej sesji.

Komentarz

piątek, 25 grudzień 2015 12:33

Wojskowa wigilia z Hanną Śleszyńską

W 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odbyło się tradycyjne garnizonowe spotkanie wigilijne. Garnizonową wigilię uświetnił koncert znanej polskiej artystki Hanny Śleszyńskiej.

Komentarz

środa, 23 grudzień 2015 16:16

Radomska Caritas wręczyła „Złote Kule”

Ro.Sa. Hale, Radkom oraz Jan Gizan zostali laureatami „Złotyche Kul”, przyznawanych przez Caritas Diecezji Radomskiej. Caritas honoruje w ten sposób tych, którzy niosą pomoc innym.

Komentarz

poniedziałek, 21 grudzień 2015 18:14

Zgoda czy hipokryzja? Budżet Radomia na 2016

Rada Miejska przyjęła budżet Radomia na 2016 rok. Koalicja budżet chwali, opozycja nie zostawia na nim suchej nitki. Dla koalicji to „budżet zgody”, dla opozycji „budżet hipokryzji”.

Komentarz

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej