Dzisiaj jest: 18 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
Dariusz Osiej

Dariusz Osiej

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek, 17 czerwiec 2019 17:43

Inspektor Tomasz Michułka odwołany

Inspektor Tomasz Michułka – po czterech latach – został odwołany przez Komendanta Głównego Policji ze stanowiska komendanta Mazowieckiej Policji.

Komentarz

poniedziałek, 17 czerwiec 2019 17:42

Ulica M. Skłodowskiej-Curie zmieni oblicze

Jeszcze w tym roku ulica Marii Skłodowskiej-Curie w Radomiu, zmieni oblicze. Z betonowej pustyni, zmieni się w ulicę z zielenią, która pojawi się dzięki Budżetowi Obywatelskiemu.

Komentarz

poniedziałek, 17 czerwiec 2019 17:41

Radomianie uczcili 100-lecie Dębu Wolności

Od dąbka stulecia niepodległości po stuletni dąb wolności. Resursa Obywatelska już po raz dziewiąty zabrała radomian w nocny spacer w poszukiwaniu ducha miasta. Tym razem uczestnicy Animy mogli dowiedzieć się czegoś więcej o radomskich pomnikach przyrody.

Komentarz

poniedziałek, 17 czerwiec 2019 17:38

Maszerowali nocą do Matki Bożej Pocieszenia

Około 500 mężczyzn wyruszyło nocą podczas minionego wekendu do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Pielgrzymowali pod hasłem „W Mocy Bożego Ducha”. Pielgrzymkę zorganizowali Rycerze Kolumba.

Komentarz

piątek, 14 czerwiec 2019 18:34

Trwa przebudowa alei Wojska Polskiego

Otwarta w 1980 roku aleja jest już historią. Realizacja inwestycji, która kosztować będzie ponad 135 milionów złotych, potrwa do końca września 2020 roku.

Gmina Skaryszew sfinansuje montaż oświetlenia na ścieżce rowerowej z Radomia do Skaryszewa. Ponieważ koszt inwestycji przekroczy półtora miliona złotych, zostanie ona zrealizowana w dwóch etapach. W tym roku pojawi się wzdłuż ścieżki ponad 40 nowych lamp ledowych.

piątek, 14 czerwiec 2019 18:30

Szymon Wydra & Carpe Diem w koncercie Premier

Radomski zespół Szymon Wydra & Carpe Diem wystąpi w koncercie Premier 56 Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Koncert Premier odbędzie się w sobotę 15 czerwca.

Komentarz

piątek, 14 czerwiec 2019 18:29

Resursa zaprasza na poszukiwanie ducha miasta

Już po raz dziewiąty w Radomiu odbędzie się organizowane przez Resursę poszukiwanie ducha miasta, czyli Anima Urbis. Wieczorno-nocna eskapada po mieście odbędzie się w sobotę 15 czerwca. Będzie nawiązywała do setnych urodzin Radomskiego Dębu Wolności.

Komentarz

W niedzielę 16 czerwca radomski Rynek i Skwer Unii Radomsko-Wileńskiej opanują na kilka godzin rycerze i damy czasów Jagiellonów. Na Rynku i na skwerze odbędzie się piknik historyczny Radom Jagiellonów. Hukną działa i będzie można wziąć udział w wielu warsztatach, grach i zabawach, podziwiać renesansowy taniec dworski i rycerskie pojedynki.

Komentarz

czwartek, 13 czerwiec 2019 17:00

Caritas prosi o wodę dla bezdomnych

Radomska Caritas apeluje: podzielmy się wodą z bezdomnymi. Zwłaszcza podczas tak dokuczliwych upałów jakie panują od dłuższego czasu. Wodę dla osób bezdomnych zbierają streetworkerzy Caritas.

Komentarz

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej