Dzisiaj jest: 10 Grudnia 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel

Chóry nie tylko dla nauczycieli

sobota, 07 październik 2017 14:57 Autor 

III Radomski Przegląd Chórów Oświatowych im. Janusza Zycha odbył się w Zespole Szkół Muzycznych. Impreza była gratką dla melomanów i okazja do przypomnienia osoby patrona koncertu.

Organizatorem przeglądu jest radomski oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wszystko zaczęło się od występów chóru, któremu patronuje ZNP. Ale pojawił z czasem nauczyciele postanowili rozszerzyć formułę.

- To przegląd chórów oświatowych, czyli związanych ze środowiskiem nauczycielskim – mówi Tomasz Korczak, prezes oddziału ZNP w Radomiu.

Koncert chórów to okazja do przypomnienia Janusza Zycha, który był prezesem oddziału radomskiego ZNP, nauczycielem, a także wiceprezydentem Radomia.

- Był ciepłym, wspaniałym człowiekiem. Jego pasją były właśnie chóry. Na sali jest wiele osób, które go pamiętają i dlatego chętnie pomagają przy organizacji imprezy – podkreśla Tomasz Korczak.

Na scenie Zespołu Szkół Muzycznych występowały kolejne chóry. Repertuar był zróżnicowany, co tylko dodało atrakcyjności imprezie.

- To nie jest konkurs. Przegląd ma za zadanie integrację środowiska – dodaje Tomasz Korczak.

Współorganizatorami przeglądu były Młodzieżowy Dom Kultury i Zespół Szkół Muzycznych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

Niewielkie zachmurzenie

4°C

Radom

Niewielkie zachmurzenie

Wilgotność: 92%

Wiatr: 33.80 km/h

  • dziś

    Rain 5°C 0°C

  • jutro

    Pochmurno 2°C 0°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej