Dzisiaj jest: 24 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

Melon na murze

sobota, 02 grudzień 2017 13:41 Autor 

Kolejna wystawa na murze w „Elektrowni”. Tym razem swoją pracę przedstawił artysta, określający się jako „melon”. W rysunkach nie brakuje komentarzy do obecnej sytuacji w Radomiu.

Tajemniczy „melon”, a właściwie „melon pisany z małej” to rysownik Jacek Frąś. Artysta jest kolejnym uczestnikiem cyklu „Kadry pod napięciem”, Ale po raz pierwszy na mutrze w „Elektrowni” znalazła się praca przygotowana specjalnie dla tej placówki i dla Radomia.

- Melon stara się mówić o najświeższych sprawach – mówi Jacek Frąś, autor wystawy.

Praca, którą narysował„melon” to forma komiksu, na który składają się scenki dotyczące Radomia, jego historii i głównie współczesności. Można znaleźć na przykład fragment dotyczący lotniska. To jedno ze źródeł inspiracji.

- Lotnisko, ławka dla karmiących matek oraz pani, która przekazała swoje mieszkanie w spadku szkole muzycznej to trzy informacje, które mnie zainspirowały – wylicza Jacek Frąś.

Autor zapewnia, że bardzo podoba mu się w „Elektrowni”, a na temat miasta nie chciał się wypowiadać, bo do czasu rozmowy był w nim zbyt krótko. To co miał do powiedzenia przedstawił na murze.

- Melon ma wzruszać, zachęcać do krytycznego myślenia – wyjaśnia Jacek Frąś.

Podczas wernisażu „melon” mówił „okiem”. A potem można już było udać na spacer po Radomiu, czyli obejrzeć najnowszy mural w „Elektrowni”. Kuratorem wystawy jest Monika Małkowska.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej