Dzisiaj jest: 18 Marca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Anzelm, Cyryl, Edward

Terapia teatrem. Zajęcia w radomskim SOSW

piątek, 09 luty 2018 16:48 Autor 

Przedstawienie „Czerwony kapturek” wystawił teatr Bajlandia dla uczniów z ośrodka dla dzieci niesłyszących w Radomiu. Zainteresowanie teatrem w tej placówce jest duże. Teatr może być terapią.

 

To bajka dla widzów w wieku od 3 do 103 lat – mówiły panie Agnieszka i Monika, nauczycielki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowaczym dla dzieci niesłyszących w Radomiu. Artyści z warszawskiej agencji Baljandia wystawili spektakl „Czerwony Kapturek”. - Prowadzimy z koleżanką koło teatralne. Pomyślałyśmy, że to będzie dla dzieci takie dotknięcie teatru – mówi
Monika Wiatrak, nauczyciel SOSW dla dzieci niesłyszących.

W szkole odbyły się również warsztaty teatralne. Zainteresowanie było duże. Wielu podopiecznych ośrodka bierze udział w prowadzonych tu regularnie zajęciach. Choć przygotowanie spektaklu z udziałem podopiecznych nie jest łatwe. - Praca jest specyficzna. Dzieci, które uczestniczą w kole to uczniowie o specjalnych potrzebach. Każde z tych dzieci wymaga indywidualnego podejścia – opowiada Agnieszka Kierzkowska, nauczyciel SOSW dla dzieci niesłyszących.

Trud przynosi jednak fantastyczne efekty. Teatr stanowi element arteterapii, czyli terapii sztuką.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Integracja i pieczone ziemniaki

  Były pieczone ziemniaki, ludowe zwyczaje i dobra zabawa. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im Janusza Korczaka zaprosił dzieci do Muzeum Wsi Radomskiej. Tam odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.

 • Teatr organizuje konkurs dla reżyserów

  To duża szansa dla młodych reżyserów – mówi dyrektor radomskiego teatru o trwającym właśnie konkursie. Zwycięzca dostanie aktorów, scenę i możliwość wygranej na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim, który odbywa się w Radomiu.

 • „Mayday 2” hitem. Po wakacjach „największe przedstawienie w historii”

  Radomski teatr ma widownię – mówi dyrektor podsumowując miniony sezon. Hitem był „Mayday 2”. Teraz w teatrze wakacyjna przerwa, co nie znaczy, że nic się nie dzieje. Trwają przygotowania do – jak mówi dyrektor – największego przedstawienia w historii placówki.

 • Gimnazjum w Wierzbicy gra Moliera

  Komedię Moliera „Mieszczanin szlachcicem” w formie musicalu wystawili aktorzy amatorzy z Wierzbicy. Sala Resursy Obywatelskiej wypełniła się po brzegi.

dami24 poleca

Breezy

0°C

Radom

Breezy

Wilgotność: 46%

Wiatr: 46.67 km/h

 • dziś

  Breezy 0°C -7°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -7°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego