Dzisiaj jest: 18 Marca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Anzelm, Cyryl, Edward

Światło w sztuce geometrii

czwartek, 08 marzec 2018 17:09 Autor 

Plener malarski w Radziejowicach to już tradycja w polskiej sztuce. Podobnie to, że efekty tego pleneru prezentuje Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

 

W ubiegłorocznym plenerze w Radziejowicach wzięli udział artyści z kilku krajów. Co roku spotkanie ma inny temat. Tym razem było to „Światło w geometrii”. - Wspomniane światło jest wyjątkowo istotne i czytelne na prezentowanych pracach – podkreśla Zbigniew Belowski, wicedyrektor „Elektrowni”.
Na problem światła w sztuce geometrycznej uczestnicy patrzyli w rozmaity sposób. - To bardzo szerokie zagadnienie. Można potraktować światło, jako zjawisko optyczne, ale też może mieć ono znaczenie symboliczne – tłumaczy Mieczysław Knut, uczestnik pleneru.
Efekty tych artystycznych rozważań powinny zadowolić znawców sztuki.
- Wystawa jest wyjątkowo różnorodna pod względem formy – mówi Zbigniew Belowski. - Wiele osób podkreśla, że to jedna z najlepszych wystaw w historii „Elektrowni”.
Mieczysław Knut uczestniczy w plenerze od wielu lat. Tym razem zaprezentował na poplenerowej wystawie jedną pracę. - To ikona namalowana na desce lipowej. Zatytułowałem ją „Ikona światła” – prezentuje pracę Mieczysław Knut. - Światło na tym obrazie ma charakter paradoksalny. To światło ciemne.
Kuratorem wystawy jest Bożena Kowalska. Ekspozycja będzie czynna do 23 kwietnia.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • „Międzywartości” Jana Berdyszaka

  „Międzywartości” to tytuł wystawy, która prezentuje twórczość Jana Berdyszaka. Artysta uprawiał różne rodzaje sztuki, od rysunku i malarstwa po rzeźbę i instalacje.

 • Poranki z muzyką

  W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia rozpoczęły się poranki muzyczne. Spotkanie dla dzieci poprowadził Włodzimierz Izban, autor książki zatytułowanej „Co tak pięknie gra”.

 • Poranki z różnymi instrumentami

  Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia rozpoczyna serię poranków muzycznych. Spotkania dla dzieci odbywać się będą dwa razy w miesiącu.

 • Gra fotografią, czyli energetyka kształtu

  W „Elektrowni” swoje prace zaprezentowali przedstawiciele nowej organizacji w regionie – oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików.

dami24 poleca

Breezy

0°C

Radom

Breezy

Wilgotność: 46%

Wiatr: 46.67 km/h

 • dziś

  Breezy 0°C -7°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -7°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego