Dzisiaj jest: 25 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Fotografie pełne energii

wtorek, 24 maj 2016 16:14 Autor 

Leszek Jastrzębiowski obchodzi 45 – lecie pasjonowania się fotografią. Ale z drugiej strony niemal tyle samo czasu zajmuje się energetyką. Widać to na jego jubileuszowej wystawie.

Otwarcie wystawy nawiązywało do potęgi wyładowań elektrycznych. Rozległy się grzmoty, migało światło. Chwilę potem na scenę wkroczył autor zdjęć Leszek Jastrzębiowski. Tytuł ekspozycji to jednak „Dyskretny urok energetyki”. Wernisaż wystawy był dobrą okazją do wspomnień autora fotografii.

- Gdy w 1974 roku zaczynałem pracę, jako młody inżynier, rozpoczynał się czas wielkich budów energetycznych – mówi Leszek Jastrzębiowski.

Leszek Jastrzębiowski zdradził, że za młodu marzył o pracy lekarza. Szybko jednak o tym zapomniał, bo pochłonęła go inna pasja. Zawód inżyniera, elektroenergetyka, czy wielkie budowy były świetnym tematem do fotografowania. Ale nie od razu Leszek Jastrzębiowski myślał o publicznej prezentacji zdjęć.

- Fotografowałem zawsze, ale o publicznej prezentacji pomyślałem znacznie później – zaznacza Leszek Jastrzębiowski.

Na jubileuszowej wystawie wszystkie fotografie dotyczą szeroko rozumianej energetyki.

- To całość energetyki. Od procesu produkcji prądu po jego wykorzystanie na przykład w oświetleniu ulicznym – podkreśla Leszek Jastrzębiowski.

Leszek Jastrzębiowski znany jest też z innych pasji, na przykład zainteresowania muzyką jazzową. Tym razem jednak skupił się na energetyce. Może z okazji następnego jubileuszu zaprezentuje zdjęcia muzyków? Aktualną ekspozycję można oglądać do 30 maja.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Fotografia - wielka pasja

    Radomskie Towarzystwo Fotograficzne zaprosiło radomian na doroczną wystawę prac swoich członków. Wernisaż prezentacji odbył się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej