Dzisiaj jest: 24 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

Czarno-białe ABC

sobota, 18 czerwiec 2016 14:39 Autor 

Marian Strudziński zaprosił radomian na wystawę fotografii. Autor pokazał prace, które wykonał głównie na ulicach Radomia. Zdjęcia pochodzą z różnych lat, ale mają wspólny temat: ich bohaterem jest człowiek.

 

Tematem prac Mariana Strudzińskiego jest po prostu człowiek. W różnych sytuacjach, pozach, czy nastrojach. Prace powstały głównie na radomskich ulicach. Ale to nie jest najważniejsze, bo jak podkreśla autor ludzie są wszędzie tacy sami. - Idę i widzę coś ciekawego, szybko robię zdjęcie. Na tym właśnie polega fotografia uliczna, która jest w Polsce coraz bardziej popularna. Przywędrowało to do nas ze Stanów Zjednoczonych – mówi Marian Strudziński. Wystawa wywołała zainteresowanie już przed wernisażem. A potem gratulacjom nie było końca. Wśród osób zafascynowanych twórczością Mariana Strudzińskiego był m.in. wiceprezydent Radomia Karol Semik. Wystawa nosi tytuł „Moje ABC”, co może zapowiadać dalszy ciąg... - Może będzie A, B, C , D, E... - zastanawia się Marian Strudziński. - Mam wiele zdjęć, których jeszcze nie pokazywałem. Prezentowane na wystawie fotografie są niemal wyłącznie czarno-białe. To efekt przemyśleń autora. - Chodzi o chwilę, pokazanie emocji, a nie o kolor. Dlatego fotografie są czarno-białe – przekonuje Marian Strudziński. Wystawę można oglądać w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kusocińskiego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej