Dzisiaj jest: 24 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Wiosna Literacka: dzień radomski

czwartek, 23 kwiecień 2015 17:02 Autor 

Trwa 38 Radomska Wiosna Literacka. Dziś spotkanie z Magdaleną Tulli, wczoraj zaś odbyły się spotkania z twórcami radomskimi. Zakończenie wiosny – jutro.

Środa upłynęła pod znakiem radomskim twórców. Rano gościem był Wojciech Krupa, potem Teresa Ewa Opoka, a wieczorem odbyło się spotkanie zatytułowane „Kochanie, jutro zaczniemy od nowa”, oparte na tekstach radomskich poetów. Całość zmontował, opracował Grzegorz Bartos. - Pomysł wziął się z rozmowy z reżyserem Teatru Resursa Robertem Stępniewskim, który wspomniał kiedyś, że chciałby zrobić spektakl oparty na radomskiej poezji. Pomyślałem czemu by nie odejść od formuły widowiska, wiersz, piosenka, skecz i zaproponować kameralny dramat, komediodramat damsko – męski – opowiada Grzegorz Bartos. W czytanym w środę przez aktorów Teatru Resursa fragmencie tego szczególnego dramatu wykorzystane zostały teksty nieżyjącej już Ewy Nakoniecznej oraz Pawła Podlipniaka, który niedawno wydał trzecią swoją poetycką książkę. – Teksty, które są o śmierci są sklejone z erotykami czy quasi-erotykami. I nie ma różnicy. Te teksty o śmierci także wypadają „miłośnie”. To jest pewnego rodzaju fenomen. To jest zaleta adaptacji Grześka - mówi Paweł Podlipniak. W czwartek w ramach Wiosny Literackiej spotkanie z Magdaleną Tulli, które trwało w chwili gdy zamykaliśmy to wydanie Teledziennika. W piątek, na zakończenie imprezy, o godzinie 18.00 otwarcie wystawy malarstwa Longina Pinkowskiego – w budynku przy ul. Piłsudskiego.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Monodram o Józefie Piłsudskim

  Wieczór wspomnień w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Aktorka Ewa Dałkowska przypomniała postać Marszałka Józefa Piłsudskiego, czytając fragmenty książki Kazimiery Iłłakowiczówny.

 • Sławomir Koper gościem 41 Wiosny Literackiej

  Bije rekordy w szybkości pisania książek, a publikacje jego autorstwa cieszą się wielką popularnością. Sławomir Koper proponuje czytelnikom sensacje, seks i afery społecznych elit. W ramach Wiosny Literackiej spotkał się z radomską publicznością.

 • Trwa 41 Wiosna Literacka. Ewa Dałkowska wystąpi w czwartek

  Ewa Dałkowska, znana aktorka teatralna i filmowa będzie gościem trwającej od wtorku w Radomiu Wiosny Literackiej. Spotkanie z Ewą Dałkowską odbędzie się w czwartek 12 kwietnia w Bibliotece Głównej przy ulicy Piłsudskiego.

 • Trwa 41 Radomska Wiosna Literacka

  W tym roku swoim programem nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W środę 11 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie pisarzem i autorem książek historycznych, Sławomirem Koperem.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej