Dzisiaj jest: 28 Kwietnia 2017    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł

Anioły i demony w radomskim ZDZ

czwartek, 06 kwiecień 2017 15:37 Autor 

W każdej kobiecie jest trochę anioła, ale też i trochę demona. Konkurs fryzjersko-kosmetyczny zorganizowany w radomskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego miał ukazać te dwa oblicza. Uczestnicy puścili wodze wyobraźni.

 

Chyba więcej demoniczności niż anielskości było w stylizacjach przygotowanych na III Ogólnopolskim Konkursie Fryzjersko-Kosmetycznym zorganizowanym w radomskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. Na głowach modelek powstawały konstrukcje oparte na rusztowaniach, siatkach i innych podporach. - To jest fryzura na stelażu, połączenie anioła i demona. Lubię robić fryzury na stelażu – opowiada Karolina Szydło z Zespołu Szkół Odzieżowych i Fryzjerskich nr 22 w Warszawie.
Zadaniem uczestników, czyli uczniów szkół z Radomia, Warszawy i Kielc było pokazanie w kobiecie anioła i demona. Każdy miał swoją interpretację. Damian robił na głowie modelki irokeza. - Chcemy pokazać prawdziwą naturę kobiety, będącą połączeniem anioła i demona. To kobieta z wyrazistą fryzurą, ale łagodniejszym makijażem - mówi Damian Biesiada z Prywatnego Technikum Pro Fil w Kielcach.
Misterne konstrukcje nie dziwiły jurorów. To nie są stylizacje codzienne, ale prace, które mają pokazać umiejętności ucznia. - To, że uczestnicy wykorzystują stelaże, plecionki ma wpływ na to, że efekt będzie niepowtarzalny. Nie będzie to na pewno fryzura, którą widzimy na co dzień, ale o to chodzi. To konkurs sztuki stylizacji - wyjaśnia Paweł Sadowski, juror.
Dodatki ułatwiają prace, ale bardzo ważny jest sam pomysł. - Dużo, dużo kreatywności potrzeba – śmieje się Patrycja Łochowska z Niepublicznego Technikum ZDZ w Radomiu.
Patrycji kreatywności nie zabrakło, co zresztą zostało docenione przez jury konkursu. Uczennica technikum ZDZ w Radomiu zdobyła pierwsze miejsce. Jak zauważają organizatorzy, z każdym rokiem poziom umiejętności uczniów poprawia się. - Jest coraz większa kreatywność uczniów, wykorzystują coraz więcej materiałów, które można wykorzystać w sztuce fryzjerskiej - mówi
Aneta Bernat, nauczycielka z ZDZ w Radomiu.
II miejsce w konkursie zdobyły ex aequo Klaudia Szymańska z Zespołu Szkół Skórzano – Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu i Karolina Szydło (Zespół Szkół Odzieżowych i Fryzjerskich nr 22 w Warszawie). III miejsce na podium zajął Damian Biesiada z Kielc.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Niełatwe pytani o polskich noblistów

  Warto znać polskich noblistów, ich historię i sukcesy. Z takiego założenia wychodzi PG nr 13 im. właśnie Polskich Noblistów, które już od kilku lat organizuje konkurs dla szkół podstawowych.

 • Antyterroryści ćwiczyli w szkole ZDZ

  W Zespole Szkół Doskonalenia Zawodowego odbyły się ćwiczenia antyterrorystyczne. Zorganizowała je między innymi mazowiecka policja. Celem było sprawdzenie, jak w praktyce realizowane są procedury.

 • Kaszubska zupa brzadowa najlepsza.

  Już po raz 9. w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu odbył się Festiwal Zupy. Impreza jest prawdziwym świętem szkoły. To festiwal smaków i sztuki kulinarnej. Udowadnia, że zupa zupie nierówna.

 • Jaka grafika na gadżetach z Radomia? Są zwycięzcy

  Propozycje Dawida Celki i Sabiny Twardowskiej zwyciężyły w konkursie na grafikę promującą Radom. Gadżety z nową grafiką mają się pojawić jeszcze w tym roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


Transmisja obrad Rady Miejskiej


Niewielkie zachmurzenie

5°C

Radom

Niewielkie zachmurzenie

Wilgotność: 95%

Wiatr: 11.27 km/h

 • dziś

  Rain 8°C 3°C

 • jutro

  Niewielkie zachmurzenie 12°C 3°C