Dzisiaj jest: 23 Czerwca 2017    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

Niedziela Palmowa w skansenie

czwartek, 06 kwiecień 2017 15:47 Autor 

Ponad 200 palm wpłynęło na konkurs ogłoszony przez Muzeum Wsi Radomskiej. Ogłoszenie wyników tego konkursu nastąpi podczas Niedzieli Palmowej w skansenie. Muzeum zaprasza od godziny 10.00.

 


Wiosna w skansenie już w pełnej krasie. W zagrodach już wielkanocny wystrój. Za trzy dni niedziela palmowa. - W najbliższą niedzielę zapraszamy do Muzeum Wsi Radomskiej na uroczystości Niedzieli Palmowej w godzinach od 10.00 do 17.00. O godzinie 13.00 zapraszamy na mszę świętą celebrowaną przez ks. bpa Henryka Tomasika w zabytkowym kościele z Wolanowa. Podczas mszy chór kleryków z radomskiego seminarium duchownego wykona pasję św. Mateusza – mówi Michalina Grzeszczyk z Muzeum Wsi Radomskiej.

Po mszy wyruszy procesja z palmami do pól. Od rana w skansenie będą prowadzone także warsztaty robienia palmy wielkanocnej oraz warsztaty pisankarskie. - Metodą batikową, czyli woskiem będziemy pisać po wydmuszce, następnie będziemy farbować i otrzymamy przepiękną pisankę – opowiada Michalina Grzeszczyk.

W muzeum będzie także kiermasz twórczości ludowej, na którym można będzie kupić wszystkie elementy potrzebne do wielkanocnych koszyczków. Ogłoszone zostaną także wyniki konkursu na „Tradycyjną Palmę Wielkanocną”.Wstęp na teren muzeum jest biletowany, ale koszt biletu wynosi 1 złoty.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Robert Utkowski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Wystawa na stulecie strażaków

  Ochotnicza Straż Pożarna w Przysusze ma 100 lat. Na razie można oglądać jubileuszową wystawę w Muzeum im. Oskara Kolberga. Główne uroczystości odbędą się we wrześniu.

 • Majówka w skansenie: z wizytą w aptece

  Każdy, kto miał ochotę zobaczyć, jak wyglądała małomiasteczkowa apteka, mógł zrobić to podczas majówki w skansenie. Do tańca przygrywały, jak zawsze, ludowe zespoły.

 • Z palmami do pól. Niedziela Palmowa w skansenie

  Setki osób wzięły udział w Niedzieli Palmowej w skansenie. Była procesja z palmami do pól, kiermasz świąteczny oraz warsztaty robienia pisanek.

 • Legendy ze światłem gromnicy

  Święto Matki Boskiej Gromnicznej to już tradycja w Muzeum Wsi Radomskiej. Jak co roku można było też zobaczyć, jak wyglądały dawne obyczaje polskiej wsi.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


Niewielkie zachmurzenie

17°C

Radom

Niewielkie zachmurzenie

Wilgotność: 87%

Wiatr: 17.70 km/h

 • dziś

  Rain 23°C 16°C

 • jutro

  Przewaga chmur 24°C 15°C