Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Kret w Ziemi Świętej

sobota, 08 kwiecień 2017 15:01 Autor 

Jarosław Kret był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej. Autorskie spotkanie prezentera telewizyjnego i podróżnika trwało trzy godziny. Jarosław Kret promował swoje książki, w tym najnowszą zatytułowaną „W Ziemi Świętej”.

 

Spotkanie odbyło się w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Osiedlowej. Trwało długo, tak jak zapowiedział to sam bohater wieczoru. Bo jak mówił o sobie Jarosław Kret, lubi opowiadać. Ale przede wszystkim opowiadał ciekawie. Tematów nie brakowało, bo Jarosław Kret zjeździł pół świata. Refleksje zawarł w kilku swoich reporterskich książkach. Najnowsza z tych pozycji nosi tytuł „W Ziemi Świętej”. - W Ziemi Świętej jest od czasów studiów w Egipcie - mówi Jarosław Kret, autor spotkania. - Książka opowiada o starym Izraelu, ale też o współczesności tego państwa. Wcześniej Jarosław Kret napisał m.in. „Moje Indie” i „Mój Egipt” oraz „Madagaskar”. Z tą wielką afrykańską wyspą wiąże się legenda Maurycego Beniowskiego. - Nawet jest ulica Maurycego Beniowskiego, ale prawie nikt, poza polskimi misjonarzami, wie o kogo chodzi – śmieje się Jarosław Kret.- Maurycy Beniowski był gawędziarzem, szukał przygód. Jarosław Kret jest też popularnym prezenterem telewizyjnym. - Zajmuję się prognozą pogody. Mam wpływ na grafikę studia, co mnie cieszy, bo wcześniej było inaczej – dodaje Jarosław Kret. Jarosław Kret przez kilkanaście lat pracował dla TVP. Prezentował prognozę pogody, ale prowadził też autorskie programy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

Przewaga chmur

17°C

Radom

Przewaga chmur

Wilgotność: 81%

Wiatr: 17.70 km/h

  • dziś

    Przewaga chmur 27°C 16°C

  • jutro

    Częściowe zachmurzenie 27°C 16°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej