Dzisiaj jest: 21 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Imię Bohaterów Czerwca'76 dla Centrum Onkologii

poniedziałek, 05 czerwiec 2017 16:17 Autor 

Radomskie Centrum Onkologii będzie mieć zbiorowego patrona. Nadanie placówce imienia Bohaterów Czerwca 76 nastąpi w ramach obchodów 41 rocznicy wydarzeń czerwcowych w Radomiu.

Nadanie szpitalowi imienia Bohaterów Czerwca 76 to pomysł grupy osób związanych z protestem robotniczym sprzed 41 lat. - To będzie najgodniejsze imię, jakie można nadać szpitalowi w Radomiu – podkreśla Stanisław Kowalski, prezes Stowarzyszenia Radomski Czerwiec 76. - Jesteśmy dumni, że dyrekcja szpitala zgodziła się na nasz pomysł.

Kiedy Stanisław Kowalski podzielił się swoim pomysłem z władzami szpitala wszystko potoczyło się bardzo szybko. - Jesteśmy po to, aby pomagać naszym pacjentom. Ale również chcemy wpisać się w życie tego miasta – mówi Dorota Ząbek, dyrektor zarządzający Radomskim Centrum Onkologii. - To bardzo ważne, że tak zacne imię będzie nosił właśnie nasz szpital.

Uroczystość nadania imienia otworzy tegoroczne obchody wydarzeń czerwcowych. Wydarzeń, które zdaniem prezydenta są ważnym elementem tożsamości Radomia. A zbiorowy patron szpitala jest tego potwierdzeniem. - To jest łączenie historii, naszej tożsamości,wspólnoty z nowoczesną ochroną zdrowia - zaznacza Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Imię dla szpitala to nie tylko symboliczne wydarzenie, ale także zobowiązanie dla Radomskiego Centrum Onkologii. - Jesteśmy w połowie drogi. Radomskie Centrum Onkologii od początku było planowane, jako pełnoprofilowy szpital onkologiczny - przypomina Tomasz Jankowski, prezes zarządu Kliniki Neurokardiochirurgii.
Uroczystość nadania imienia odbędzie się 19 czerwca. Patronat nad imprezą objęli wojewoda mazowiecki i biskup radomski.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomianie uczcili 42 rocznicę Czerwca'76

  Od piątku trwają w Radomiu obchody 42 rocznicy Protestu Robotniczego Czerwiec'76. Obchody rozpoczęło widowisko muzyczne „Radomski Czerwiec Wolności”.

 • Na sportowo dla bohaterów Czerwca'76

  Sportowe imprezy to już stały punkt programu obchodów rocznicy wydarzeń czerwcowych w Radomiu. W tym roku odbyły się półmaraton i gala boksu amatorskiego.

 • Bezpłatne badania w Radomskim Centrum Onkologii

  W Radomskim Centrum Onkologii realizowany jest program profilaktyki nowotworów głowy i szyi. Finansowany jest ze środków unijnych. Od momentu rozpoczęcia programu, specjaliści z RCO przebadali już około 800 osób.

 • Radni byli jednogłośni. Są pieniądze na obchody

  Są pieniądze na organizację obchodów 42 rocznicy Czerwca'76 i międzynarodowych pokazów lotniczych na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego. Radni jednogłośnie zgodzili się na wpisanie do budżetu w sumie ponad jednego milina 230 tysięcy złotych na organizację wspomnianych imprez.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej