Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Radomski Konwent Polskiej Popkultury

sobota, 19 sierpień 2017 14:09 Autor 

Warto promować to, co polskie. To wyroby coraz lepszej jakości – mówią organizatorzy I Radomskiego Konwentu Polskiej Popkultury, który dziś odbył się w mieście.

- Naszym celem jest postawienie nacisku na polskich twórców. Staramy się pokazać, że nie tylko na zachodzie robią fajne rzeczy, ale i u nas także - mówi Paweł Król, organizator I Radomskiego Konwentu Polskiej Popkultury.

W hali sportowej XIII liceum ogólnokształcącego prezentowali się m.in. polscy twórcy gier planszowych, które wcale nie odeszły do lamus. Przeciwnie, w dobie coraz bardziej rozwijających się technologi i cyfryzacji, gry bez prądu zyskują coraz więcej sympatyków. Jak mówi Grzegorz, takie gry bawią i uczą, ale też pozwalają na rzeczywisty kontakt z innymi ludźmi. - Czasami może zabraknąć prądu, wzrok odpoczywa. Czasami całą rodzina gra razem – wylicza korzyści z takiego grania Grzegorz.

Podczas konwentu promowano to, co polskie, także to, co radomskie. Wyróżniała się Drużyna Grodu „Piotrówka”. - Prezentujemy okres wczesnego średniowiecza, czasy Mieszka I, Bolesława Chrobrego, kiedy budowało się państwo polskie. Skupiamy się nie tylko na wewnętrznych, naszych słowiańskich korzeniach, ale tworzymy też wikingów, mamy kolegę, który rekonstruuje średniowieczną Japonię - opowiada Michał Tarnowski z Drużyny Grodu „Piotrówka”.

Organizatorzy chcą, żeby konwent stał się cykliczną imprezą. Ten – jak mówią – miał przetrzeć szlaki i pokazać w jakim iść kierunku, żeby kolejne edycje były jeszcze atrakcyjniejsze.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

Pochmurno

17°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 56%

Wiatr: 17.70 km/h

  • dziś

    Miejscowe burze z piorunami 18°C 10°C

  • jutro

    Miejscowe burze z piorunami 19°C 10°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej