Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Kultura i rozrywka

Michał Grabowski, profesor Andrzej Markiewicz, dziekan Wydziału Sztuki UT-H i doktor Adrian Szary, polonista w VI LO zostali nominowani do Radomskiej Nagrody Kulturalnej za 2018 rok. Laureata poznamy 30 czerwca podczas koncertu na placu Corazziego.

Komentarz

To była nie lada gratka dla miłośników folkloru i...regionalnych kulinariów. W Iłży odbył się po raz pierwszy Festiwal Kulinarny „Smaki Iłży”. Jedną z gwiazd festiwalu była... porka, regionalna potrwa z ziemniaków i mąki.

Komentarz

Za nami Zawieruchy Radomskie "Po Ganie"

wtorek, 11 czerwiec 2019 17:29 Autor
W tym roku impreza poświęcona była Piotrowi Ganowi, jednemu z najbardziej zasłużonych badaczy i popularyzatorów muzycznych oraz rzemieślniczych tradycji wsi położonych między Wisłą, Pilicą i Nidą. Radom przez trzy dni żył ludową kulturą naszego regionu.

Komentarz

Archiwum Państwowe w Radomiu zaprasza w sobotę 8 czerwca na Dzień Otwarty w ramach Międzynarodowego Dnia Archiwów. Dzień otwarty odbędzie się pod hasłem „Nie szukaj, znajdź w archiwach”.

Komentarz

Dziewiąta premiera radomskiego teatru

czwartek, 06 czerwiec 2019 17:14 Autor
Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu przygotował dziewiątą i zarazem ostania premierę w tym sezonie artystycznym. To sztuka „Shirley Valentine” w reżyserii Zbigniewa Rybki. W tytułowej roli wystąpi Iwona Pieniążek.

Komentarz

Ruszają Zawieruchy Radomskie 2019

czwartek, 06 czerwiec 2019 17:13 Autor
Warsztaty, wystawy i bardzo dużo muzyki ludowej – od piątku do niedzieli trwać będą Zawieruchy Radomskie 2019. Czwarta edycja festiwalu poświęcona będzie Piotrowi Ganowi.

Komentarz

Co Za Jazda ! pojedzie doi Iłży

czwartek, 06 czerwiec 2019 17:08 Autor
Przed nami trzecia rowerowa wyprawa z cyklu Co Za Jazda!. W najbliższą niedzielę cykliści wybiorą się w podróż do Iłży, gdzie będą mogli uczestniczyć w I Festiwalu Kulinarnym Smaki Iłży.

Komentarz

Już wiemy kto w tym roku powalczy o Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza. To pięcioro debiutantów, którzy zostali nominowani do nagrody za swoje pierwsze książki. O tym, kto z nich otrzyma Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza, dowiemy się we wrześniu.

Komentarz

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej