Dzisiaj jest: 20 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Kultura i rozrywka

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprasza na nową czasową wystawę, która prezentuje linie książęce i królewskie rodu Piastów.

Komentarz

Wystawa „Dialog o losie i duszy. Stanisław Vincenz (1888-1971)” przypomina osobę polskiego prozaika i eseisty, znawcy Huculszczyzny. Po II Wojnie Światowej Stanisław Vincenz należał do grupy twórców emigracyjnych.

Komentarz

Twórca instalacji video, filmów, fotografii eksperymentalnej. Ale także performer i autor obiektów. To Andrzej Paruzel, autor wystawy, na którą zaprasza Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Wernisaż ekspozycji odbędzie się w piątek.

Komentarz

Poszerzyli ekspozycję o... wannę i nocnik

poniedziałek, 04 luty 2019 16:59 Autor
W Muzeum Gombrowicza we Wsoli otwarto rozszerzoną i zmienioną ekspozycję. Wśród nowych eksponatów znalazły się... wanna i nocnik związane z Witoldem Gombrowiczem. Wystawie towarzyszył koncert SawarS Tango Project.

Komentarz

Prawosławne kolędowanie w Resursie

poniedziałek, 04 luty 2019 16:55 Autor
Chóry prawosławne z Bielska Podlaskiego, Warszawy i Łodzi wystąpiły w radomskiej Resursie Obywatelskiej podczas koncertu kolęd i pastorałek prawosławnych. Można było usłyszeć utwory w językach rosyjskim, ukraińskim i białoruskim.

Komentarz

Organizatorzy wystawy w Domu Kultury „Idalin” w Radomiu trzymali wszystko w tajemnicy. To spowodowało wiele plotek i domysłów. Ale dzięki temu na otwarciu wystawy fotograficznej zatytułowanej „Piękno dojrzałe”, pojawiło się wiele osób.

Komentarz

Polska prapremiera w radomskim teatrze

czwartek, 31 styczeń 2019 16:58 Autor
Teatr Powszechny w Radomiu szykuje kolejną premierę a nawet polską prapremierę. Mowa o najnowszym spektaklu „Bea” w reżyserii Andrzeja Bubienia. „Bea” powstała w oparciu o książkę brytyjskiego pisarza Micka Gordona.

Komentarz

Doroczna wystawa RTF

środa, 30 styczeń 2019 16:49 Autor
Radomskie Towarzystwo Fotograficzne zaprezentowało doroczną wystawę fotografii, których autorami są osoby należące do RTF. Ekspozycję można oglądać w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

Komentarz

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej