Dzisiaj jest: 21 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Kultura i rozrywka

Do końca stycznia przyjmowane są zgłoszenia do czwartej edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Honorowym patronem Nagrody Gombrowicza jest Rita Gombrowicz, wdowa po pisarzu. Mecenasem Nagrody już po raz trzeci jest Jarosław Krzyżanowski.

Komentarz

Plany „Elektrowni” na 2019 rok

czwartek, 27 grudzień 2018 16:41 Autor
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia ma już kalendarz imprez na 2019 rok. Pierwsza, przyszłoroczna wystawa będzie otwarta już na początku stycznia.

Komentarz

Kolędowanie „W hołdzie Ks. bp Janowi Chrapkowi”

poniedziałek, 24 grudzień 2018 13:17 Autor
W Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu odbyły się jubileuszowe XX Radomskie Spotkania z Kolędami i Pastorałkami pod hasłem „W hołdzie Ks. Bp. Janowi Chrapkowi”. Podczas gali finałowej wręczono 6 biletów na Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Komentarz

Zespół Wolanianki z Wolanowa zdobył nagrodę główną czyli Grand Prix XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie” Radom 2018. Festiwal odbył się w Ośrodku Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska.

Komentarz

Cenne zakupy radomskiej „Elektrowni”

wtorek, 18 grudzień 2018 16:57 Autor
Pięć dzieł sztuki zakupiło do kolekcji Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Są to obrazy i instalacje. Zakupy sfinansowały Ministerstwo Kultury i Dziedzica Narodowe oraz Urząd Marszałkowski.

Komentarz

Odkrywamy dziedzictwo kulturowe Radomszczyzny

wtorek, 18 grudzień 2018 14:42 Autor
We wtorek 27 listopada zakończyła się tegoroczna, trzecia już edycja projektu prowadzonego przez fundację Pro Civitas Bono „Odkrywamy dziedzictwo kulturowe Radomszczyzny". Celem warsztatów jest popularyzacja tradycji muzycznych Ziemi Radomskiej przede wszystkim wśród najmłodszych mieszkańców regionu oraz zachęcenie nauczycieli i mieszkańców do pobudzania w uczniach pasji odkrywania historii i tradycji regionu,…

Komentarz

50 lat pracy Krzysztofa Mańczyńskiego

poniedziałek, 17 grudzień 2018 16:57 Autor
W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia odbył się wernisaż wystawy prac Krzysztof Mańczyńskiego. Okazją do przygotowania ekspozycji było 50-lecie działalności twórczej artysty.

Komentarz

Ostatni w tym roku Wieczór z Mistrzem

poniedziałek, 17 grudzień 2018 16:57 Autor
Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem było ostatnim w tym roku „Wieczorem z mistrzem”. Cykl imprez zorganizowało Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Kolejne spotkania ze znanymi aktorami mają odbyć się w przyszłym roku.

Komentarz

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej