Dzisiaj jest: 17 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf

Radomiak wygrywa w Wejherowie

czwartek, 27 sierpień 2015 15:45
Dział: Sport
Autor

Radomiak odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Po wygranej w starciu ze Stalą Stalowa Wola, pokonał na wyjeździe Gryfa Wejherowo. Ale na trzy punkty musiał solidnie zapracować.

Spotkanie miało wyrównany charakter, choć w pierwszej połowie częściej atakowali gospodarze. Radomianie mądrze się bronili. Trener Jacek Magnuszewski wystawił skład, który miał gwarantować właśnie szczelną defensywę. Od 67 minuty Gryf grał z przewaga zawodnika. Czerwoną kartkę ujrzał bowiem Krzysztof Ropski. Emocjonująca była końcówka spotkania. Tym razem Leandro wszedł na boisko dopiero w 60 minucie. I mimo że Radomiak grał w osłabieniu, Brazylijczyk rozruszał ofensywę „zielonych”. I stał się bohaterem meczu. W końcówce ruszył do ataku i został sfaulowany tuż przed polem karnym Gryfa. Michał Chrabąszcz trafił z wolnego w słupek. Ale przy dobitce Leandro bramkarz Gryfa był już bezradny. Radomiak wygrał w Wejherowie 1:0. Dzięki zwycięstwu radomska drużyna awansowała na czwarte miejsce w tabeli.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Radomiak zagra z Legią

Radomiak Radom zagra towarzysko z mistrzem Polski Legią Warszawa. To jeden z planowanej serii sparingów przed inauguracją nowego sezonu II ligi.

• Radomiak, czy Garbarnia?

Radomiak zremisował u siebie z Wisłą Puławy. Tylko jeden punkt zdobyła też Garbarnia Kraków i nadal nie wiadomo, kto zagra w barażu o miejsce w I lidze.

• Broń miała wolne, rywale tracili punkty

Drużyna Broni zachowała fotel lidera IV ligi. Stało się tak mimo, że radomianie nie rozegrali meczu z Energią. Boisko w Kozienicach nie nadawało się do gry po ulewie, jaka nawiedziła to miasto.