Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Czarni grali z Ukraińcami

czwartek, 24 wrzesień 2015 15:05
Dział: Sport
Autor

Siatkarze Cerrad Czarnych po raz pierwszy zaprezentowali się przed własną publicznością. Okazją do tego był mecz z ukraińskim zespołem Każany Barcom Lwów.

Ukraiński zespół prowadzi dobrze znany w Radomiu trener Jan Such. Przez dwa sezony był szkoleniowcem Jadaru Radom. Jan Such utrzymał radomską ekipę w PlusLidze. Ale potem sponsor zwinął siatkarski interes i ceniony trener przeniósł się do innego klubu. Od niedawna Jan Such szkoli lwowskie Każany. - Dopiero byłem na turnieju w Wyszkowie, gdzie pracowałem z Camperem przez trzy lata. Wcześniej byłe dwa lata w Radomiu. Miło się wraca do miejsc, gdzie mieszkałem i pracowałem – mówi Jan Such. Każany Barcom to zespół z ukraińskiej ekstraklasy. Jest pierwszym zespołem z tego rejonu, który awansował do najwyższej ligi. Trener Jan Such trafił do Lwowa po okresie pracy w Camperze Wyszków. - Gdy prowadziłem Campera graliśmy towarzysko z Każanami. Ukraińcy nie zdobywali więcej niż 15 punktów w secie. Ich prezes zapytał mnie czego im brakuje. Powiedziałem, że mają wzrost i nic więcej. Teraz wygraliśmy turniej w Wyszkowie. Z mistrzem Ukrainy przegraliśmy 2:3 – podkreśla Jan Such. - Drużyna robi postępy. Spotkanie Cerrad Czarnych i Każanów zostało umówione przez trenerów na pięć setów. Pierwszą partię wygrali Ukraińcy 25:19. Potem lepsi byli radomianie zwyciężając do 17. Trzeci set należał do gości. Lwowianie wygrali 25:22. Cerrad Czarni wyrównali na 2:2, triumfując w czwartej partii do 21. W tie breaku lepsi byli Ukraińcy. Wygrali 15:9 i cały mecz 3:2. Taki wynik meczu z pewnością ucieszył Jana Sucha, który podkreśla, że siatkówka we Lwowie się rozwija. - Chcemy spopularyzować siatkówkę w regionie lwowskim. Niedawno na naszym meczu było 1000 kibiców – mówi Jan Such. - Wkrótce przyjedzie do nas Resovia Rzeszów. Mecz będą pokazywane na telebimach w centrum Lwowa. Wynik meczu z Każanami nie ma większego znaczenia. Była to typowa szkoleniowa gra, w której trenerzy mogli przećwiczyć różne warianty ustawień.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Onico górą w Radomiu

Cerrad Czarni walczyli o ósme miejsce w tabeli PlusLigi, rywal Onico Warszawa o awans do fazy play-off. Mecz był emocjonującym widowiskiem.

• Emocje tylko w pierwszym secie

Siatkarze Cerrad Czarnych przegrali wyjazdowe spotkanie PlusLigi z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3. Najwięcej walki było w pierwszym secie. Gospodarze wygrali go 27:25. Potem przewaga Indykpolu była już bardzo widoczna. Drugą partię olsztynianie wygrali 25:22. W trzecim secie radomianie sprawiali wrażenie pogodzonych z porażką. Robert Prygiel dał pograć zmiennikom, ale niewiele to pomogło Cerrad Czarnym. Indykpol zwyciężył 25:20. Po 26 kolejkach spotkań Cerrad Czarni są dziewiątym miejscu z dorobkiem 36 pkt.

• Indykpol kontra Cerrad Czarni

To będzie widowisko. Sympatyków siatkówki czekają wielkie emocje. Cerrad Czarni zagrają w niedzielę z Indykpolem AZS Olsztyn. Obie ekipy mają o co walczyć.

• Cerrad Czarni pokazali charakter

Siatkarze Cerrad Czarnych byli o krok od sensacji w wyjazdowym meczu PlusLigi ze Skrą Bełchatów. Radomianie przegrali pierwszego seta do 23. Ale potem w dwóch kolejnych partiach byli wyraźnie lepsi.