Dzisiaj jest: 20 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Gol prawie z połowy boiska

poniedziałek, 28 wrzesień 2015 16:10
Dział: Sport
Autor

Po pierwszej połowie drużyna Broni prowadziła 2:0 dzięki trafieniom Piotra Nowosielskiego. Wydawało się, że po zmianie stron radomianie podwyższą wynik lub przynajmniej go utrzymają.

Goście byli bowiem bezradni, nie potrafili sforsować defensywy miejscowych. Ale chyba właśnie dlatego Mateusz Sołtys zdecydował się na strzał z ponad 40 metrów. I piłka wylądowała w siatce Broni.

- Nasz bramkarz nie ponosi za to winy. On ma grać na przedpolu, a poza tym pośliznął się – mówi Tomasz Dziubiński, trener Broni.

Gol zaskoczył i kibiców, i piłkarzy. Po nim Broń co prawda rzadko strzelała, ale kontrolowała sytuację. Tak było aż do 83 minuty. Wtedy to powtórzyła się sytuacja z początku drugiej połowu. Mateusz Sołtys znowu przymierzył z dystansu i bramkarz Broni po raz drugi wyciągał piłkę z siatki.

- Piękne gole. Ale co z tego, skoro nie zdobyliśmy nawet punktu – podkreśla Tomasz Matuszewski, trener Pogoni.

Goście co prawda bardzo się ucieszyli z wyrównania, ale ich radość nie trwała zbyt długo. Bo gospodarze ruszyli do szturmu i przyniosło to efekt tuż przed zakończeniem meczu. Bartłomiej Kaszubowski wymanewrował obrońców i strzelił nie od obrony.

- Znakomicie spisał się nasz młody zawodnik. Nie strzelał „na pierwszym tempie”. Poczekał i spokojnie posłał piłkę do bramki - chwali piłkarza Tomasz Dziubiński.

Broń wygrała z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 3:2. Dzięki temu radomianie awansowali na ósme miejsce w tabeli III ligi.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Radomiak zagra z Legią

Radomiak Radom zagra towarzysko z mistrzem Polski Legią Warszawa. To jeden z planowanej serii sparingów przed inauguracją nowego sezonu II ligi.

• Radomiak, czy Garbarnia?

Radomiak zremisował u siebie z Wisłą Puławy. Tylko jeden punkt zdobyła też Garbarnia Kraków i nadal nie wiadomo, kto zagra w barażu o miejsce w I lidze.

• Broń miała wolne, rywale tracili punkty

Drużyna Broni zachowała fotel lidera IV ligi. Stało się tak mimo, że radomianie nie rozegrali meczu z Energią. Boisko w Kozienicach nie nadawało się do gry po ulewie, jaka nawiedziła to miasto.