Dzisiaj jest: 20 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał

Dział: Sport
Autor

Rozgrywki PlusLigi rozpoczną się dopiero w ostatnich dniach października. Tymczasem trwają już zmagania siatkarzy w młodszych grupach wiekowych.

Cerrad Czarni tradycyjnie mierzą w nich wysoko. W czwartek w Radomiu odbyło się spotkanie mazowieckiej I ligi juniorów. Cerrad Czarni podejmowali UKS MDK Warszawa.

- Jak co roku walczymy o mistrzostwo Mazowsza. Mimo, że startujemy młodszym rocznikiem – mówi Andrzej Sitkowski, trener Cerrad Czarnych.

Radomscy siatkarze dobrze rozpoczęli. Mecz był wyrównany, ale to gospodarze mieli więcej do powiedzenia. Radomianie grali pewni siebie, nie bali się podejmować ryzyka.

- Na pewno MDK to trudny rywal. Ale znamy dobrze tę drużynę – podkreśla Kacper Wasilewski, przyjmujący Cerrad Czarnych.

Pierwszą partię podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego wygrali 25:21. Drugie set zakończył się identycznym wynikiem. Wydawało się, że gospodarze są na dobrej drodze do zwycięstwa. W kolejnej partii do głosu doszli jednak goście. Zespół z Warszawy wygrał trzeciego seta 25:19. Niespodziewanie w następnej części meczu UKS MDK znów był lepszy, zwyciężając 25:17. W tie breaku radomianie prowadzili 5:2, ale przegrali do 13. W sunie 3:2 dla UKS MDK. Część zawodników drużyny juniorów Cerrad Czarnych wystąpi w sobotę w meczu Młodej Ligi z Łuczniczką Bydgoszcz. Radomski zespół broni tytułu mistrza tych rozgrywek. Ale w tym sezonie zagra w znacznie zmienionym składzie.

- Trzon zespołu jest zupełnie inny. W drużynie nie ma już m.in. Wachnika, Hamigi, Grobelnego, Firleja – wylicza Andrzej Sitkowski.

Mimo to radomianie chcą nawiązać do sukcesów swoich poprzedników.

- Mamy predyspozycje do siatkówki, możemy walczyć o najwyższe cele – zapewnia Kacper Wasilewski.

Kacper Wasilewski to nowa twarz w radomskiej ekipie.

- Gram od 10 lat. W poprzednim sezonie ćwiczyłem w Resovii Rzeszów - mówi Kacper Wasilewski.

Spotkanie Młodej Ligi Cerrad Czarni – Łuczniczka odbędzie się w sobotę w hali MOSiR. Początek o godz. 17.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Radomka w odwrocie

Siatkarki E.Leclerc Radomki przegrały pierwszy mecz w rundzie play-off o piąte miejsce w I lidze. Podopieczne uległy na wyjeździe zespołowi PWSZ Jedynka Tarnów 0:3.

• Onico górą w Radomiu

Cerrad Czarni walczyli o ósme miejsce w tabeli PlusLigi, rywal Onico Warszawa o awans do fazy play-off. Mecz był emocjonującym widowiskiem.

• Zespół z Jedlińska gra o awans

Siatkarze SPS Radmot Jedlińsk walczą o awans do III ligi. Przedostatnia przeszkodą na drodze do celu był zespół Olimpijczyka Mszczonów. Zespół z Jedlińska był gospodarzem meczu, ale wygrał dopiero po pięciu setach.

• Radomka gra o piąte miejsce

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom wygrały po raz drugi we władnej hali z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Radomianki zagrają o piąte miejsce w I lidze.