Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Cerrad Czarni męczyli się z Finami

niedziela, 18 październik 2015 14:38
Dział: Sport
Autor

Cerrad Czarni – Isku Volley Tampere. Mecz radomian z fińską drużyną zakończył dwudniowy Memoriał Janusza Sobola. Pierwsze dwa sety należały do zespołu trenera Raula Lozano.

Najpierw radomianie wygrali 25:21, W drugiej partii Cerrad Czarni osiągnęli ogromną przewagę. Seryjnie zdobywali punkty, a goście wyglądali tak jakby dopiero uczyli się podstaw siatkówki. Radomianie zwyciężyli w tym secie 25:13. Ku zaskoczeniu widowni kolejne dwie partie wygrali Finowie. W obu przypadkach było 25:21 dla zespołu z Tampere. Pobudka Cerrad Czarnych nastąpiła w tie breaku. Gospodarze przyspieszyli, zagrali dokładniej i na efekty nie trzeba było długo czekać. Radomianie wygrali 15:9 i w całym meczu 3:2. - Ocena naszej gry nie może być pozytywna – mówi Robert Prygiel, II trener Cerrad Czarnych. - Nie chodzi tylko o wynik, Fragmentami graliśmy po prostu słabo. W zespole Cerrad Czarnych zabrakło Artura Szalpuka i Niemca Lucasa Kampy. Obaj grali na Mistrzostwach Europy i trener Raul Lozano dał im odpocząć. Nieobecność obu wspomnianych siatkarzy była widoczna. - Przyjmujący i rozgrywający to bardzo ważne pozycje, Po powrocie Artura i Lucasa nasza gra będzie zupełnie inna – przekonuje Robert Prygiel. Zespół Cerrad Czarnych szuka jeszcze jednego gracza. Chodzi o zawodnika na pozycję przyjmującego. - Mamy kilka opcji. Jednym z kandydatów jest uczestnik Mistrzostw Europy, który walczy o medale – mówi Robert Prygiel. Niewykluczone, ze nowy zawodnik weźmie już udział w prezentacji zespołu. Impreza odbędzie się w środę w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Prezentacja rozpocznie się o godz.17. Po niej Cerrad Czarni i AZS Politechnika Warszawa rozegrają pokazowy mecz. Jego początek organizatorzy przewidzieli na godz. 18.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Radomka w odwrocie

Siatkarki E.Leclerc Radomki przegrały pierwszy mecz w rundzie play-off o piąte miejsce w I lidze. Podopieczne uległy na wyjeździe zespołowi PWSZ Jedynka Tarnów 0:3.

• Onico górą w Radomiu

Cerrad Czarni walczyli o ósme miejsce w tabeli PlusLigi, rywal Onico Warszawa o awans do fazy play-off. Mecz był emocjonującym widowiskiem.

• Zespół z Jedlińska gra o awans

Siatkarze SPS Radmot Jedlińsk walczą o awans do III ligi. Przedostatnia przeszkodą na drodze do celu był zespół Olimpijczyka Mszczonów. Zespół z Jedlińska był gospodarzem meczu, ale wygrał dopiero po pięciu setach.

• Radomka gra o piąte miejsce

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom wygrały po raz drugi we władnej hali z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Radomianki zagrają o piąte miejsce w I lidze.