Dzisiaj jest: 27 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

wtorek, 01 grudzień 2015 15:59
Dział: Sport
Autor

Cerrad Czarni liderem PlusLigi. To pierwsze takie wydarzenie w polskiej siatkówce od czasu powrotu radomskiej drużyny do ekstraklasy. Za radomianami tuzy polskiej ligi.

Kiedy rozpoczynał się ten sezon ekipy Cerrad Czarnych nie stawiano w roli faworytów, czy nawet zespołu, który walczy o medale. Co prawda drużynę przejął ceniony szkoleniowiec Raul Lozano, ale kibice nie oczekiwali, że nagle odmieni to układ sił w PlusLidze. Pierwszy mecz sezonu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle pokazał radomianom miejsce w szeregu. Cerrad Czarni przegrali, ale tylko 2:3. Ten zdobyty jeden punkt stał się zapowiedzią dobrych występów. Bo w meczu z ZAKSĄ radomianie pokazali, że drzemią w nich duże możliwości. Ale chyba nikt nie sądził, że po miesiącu rozgrywek drużyna Raula Lozano będzie na fotelu lidera.

- Nie sądziłem, że po siedmiu kolejkach wyprzedzimy Resovię, czy Skrę – mówi Daniel Pliński, kapitan Cerrad Czarnych. - Trenujemy ciężko, mamy dobry zespół. I to dotyczy wszystkich 14 graczy.

Przed poniedziałkowym meczem z kieleckim Effectorem wiadomo było, że wygrana za trzy punkty da Cerrad Czarnym awans na fotel lidera. Dotychczasowy lider, czyli ZAKSA, przegrał z Lotosem Gdańsk. Przegrał też mistrz Polski Asseco Resovia Rzeszów, ulegając Cuprum Lubin.

- Kryzys w Resovii? Ja mam taką zasadę, że zajmuje się swoją drużynę. Koncentruję się na meczach, a nie na problemach rywali – podkreśla Daniel Pliński.

Radomianie rozpoczęli mecz z Effectorem nieco ospale. Długo trwała równa walka. Ale w końcówce wyższość radomian nie podlegała dyskusji. Gospodarze wygrali seta 25:17. W drugiej partii lepsi byli kielczanie, zwyciężając do 20. Potem rządzili już gospodarze. Cerrad Czarni wygrali sety 25:20 i 25:15.

- Nerwowy mecz. Jednak stawka, czyli fotel lidera, miała wpływ na nasze poczynania – zaznacza Daniel Pliński.

Następny mecz Cerrad Czarni rozegrają z BBTS Bielsko-Biała.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Radomka w odwrocie

Siatkarki E.Leclerc Radomki przegrały pierwszy mecz w rundzie play-off o piąte miejsce w I lidze. Podopieczne uległy na wyjeździe zespołowi PWSZ Jedynka Tarnów 0:3.

• Onico górą w Radomiu

Cerrad Czarni walczyli o ósme miejsce w tabeli PlusLigi, rywal Onico Warszawa o awans do fazy play-off. Mecz był emocjonującym widowiskiem.

• Zespół z Jedlińska gra o awans

Siatkarze SPS Radmot Jedlińsk walczą o awans do III ligi. Przedostatnia przeszkodą na drodze do celu był zespół Olimpijczyka Mszczonów. Zespół z Jedlińska był gospodarzem meczu, ale wygrał dopiero po pięciu setach.

• Radomka gra o piąte miejsce

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom wygrały po raz drugi we władnej hali z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Radomianki zagrają o piąte miejsce w I lidze.