Dzisiaj jest: 24 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Cerrad Czarni lepsi od mistrza Polski

środa, 09 grudzień 2015 18:07
Dział: Sport
Autor

Czapki z głów przed siatkarzami Cerrad Czarnych. Radomianie pokonali mistrza Polski Asseco Resovię Rzeszów. Spotkanie zapowiadane, jako szlagier kolejki nie zawiodło kibiców.

Było znakomitym, pełnym zwrotów akcji, widowiskiem. Emocje rozpoczęły się już na początku meczu.

- Mecz kosztował nas wiele wysiłku. Czuję, że mam już 37 lat... Ale też młodsi koledzy z drużyny czują zmęczenie – mówi Daniel Pliński, kapitan Cerrad Czarnych.

Równa, twarda walka rozgrzała widownię. A kiedy radomianie zaczęli zdobywać przewagę, publiczność szalała z radości. Radomianie prowadzili już 18:12. Jednak roztrwonili przewagę i bliska szczęścia była Resovia. Bo rzeszowianie prowadzili 23:20 i niemożliwym wydawało się, aby gospodarze jeszcze nawiązali walkę. Tymczasem radomianie dogonili rywali. Wyrównali, a potem na przewagi zwyciężyli 27:25. W drugim secie było już znacznie gorzej. Cerrad Czarni walczyli, ale goście grali skuteczniej i wygrali 25:21. Trzeci set to pokaz siły Asseco Resovii. Mistrz Polski wygrał do 18. Czwarty set potwierdzał dominację zespołu z Rzeszowa. Goście byli blisko wygranej w czterech setach.

- Całe szczęście, że udało nam się wyciągnąć tego seta – cieszy się Daniel Pliński. - Na szczęście mamy w składzie Wojtka Żalińskiego.

Radomianie doprowadzili do wyrównania. Potem po kapitalnej grze wygrali seta na przewagi. Końcowy wynik tej partii to 27:25 dla Cerrad Czarnych. Do rozegrania pozostał już tylko tie break. Radomiane chyba nie spodziewali się, że szybko uzyskają w nim przewagę Ale o każdą piłkę trzeba było toczyć twardą walkę.

- Przy stanie 8:3 zepsułem zagrywkę. Nigdy bym sobie tego nie wybaczył, gdybyśmy przegrali. Dobrze, że koledzy to naprawili – podkreśla Daniel Pliński.

W następnym spotkaniu Cerrad Czarni zmierzą się na wyjeździe z Lotosem Treflem Gdańsk.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Radomka w odwrocie

Siatkarki E.Leclerc Radomki przegrały pierwszy mecz w rundzie play-off o piąte miejsce w I lidze. Podopieczne uległy na wyjeździe zespołowi PWSZ Jedynka Tarnów 0:3.

• Onico górą w Radomiu

Cerrad Czarni walczyli o ósme miejsce w tabeli PlusLigi, rywal Onico Warszawa o awans do fazy play-off. Mecz był emocjonującym widowiskiem.

• Zespół z Jedlińska gra o awans

Siatkarze SPS Radmot Jedlińsk walczą o awans do III ligi. Przedostatnia przeszkodą na drodze do celu był zespół Olimpijczyka Mszczonów. Zespół z Jedlińska był gospodarzem meczu, ale wygrał dopiero po pięciu setach.

• Radomka gra o piąte miejsce

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom wygrały po raz drugi we władnej hali z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Radomianki zagrają o piąte miejsce w I lidze.