Dzisiaj jest: 23 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz

Rosa dobra po przerwie

poniedziałek, 21 marzec 2016 17:39
Dział: Sport
Autor

Rosa przegrywała z Polpharmą Starogard Gdański już 16 punktami. Ale radomianie mieli w tym meczu nawet 18 punktów przewagi. Obie ekipy nie potrafiły utrzymać tak wysokiego prowadzenia.

Pierwsze dwie kwarty należały do gości. Rosa ruszyła w trzeciej kwarcie. Goście próbowali dotrzymywać kroku rywalom, ale nie wytrzymali długo.

- To była najgorsza nasza trzecia kwarta w tym sezonie – podkreśla Mindaugas Budzinauskas, trener Polpharmy.

Po kilku minutach było już blisko remisu. A potem przewaga Rosy rosła w ekspresowym tempie. Gdy do końca trzeciej kwarty pozostawała minuta i 20 sekund radomianie przegrywali już zaledwie 46:47. Kiedy zaczynała się ostatnia część meczu Rosa prowadziła 51:49.

- Pierwszą kwartę przespaliśmy. Ale w drugiej połowie wyprowadzaliśmy udane kontry i zdobywaliśmy łatwe punkty – mówi Wojciech Kamiński, trener Rosy.

Polpharma była bezradna. Goście mieli problemy z przedarciem się pod kosz, a rzuty z dystansu były niecelne.

- Graliśmy słabo w obronie i ataku – komentuje Mindaugas Budzinauskas.

W czwartej kwarcie Rosa przełamała rywala. Co prawda przewaga radomian stopniała do czterech punktów, ale koszykarze Rosy nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa.

- Początkowo graliśmy tragicznie. W drugiej połowie przypominaliśmy zespół sprzed Pucharu Polski – cieszy się Michał Sokołowski.

Rosa wygrała z Polpharmą 72:66. Najwięcej punktów dla radomian, czyli 19, zdobył Michał Sokołowski.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Rosa podsumowała sezon

Koszykarze Rosy zajęli w minionym sezonie piąte miejsce w Energa Basket Lidze. Po wyczerpujących rozgrywkach przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji.

• Radom Basket Cup

W piątek rozpoczyna się międzynarodowy turniej koszykówki Radom Basket Cup. Do rywalizacji przystąpią zespoły w trzech rocznikach 2005, 2006 i 2007.

• Walka i emocje, czyli liga 3x3

Rozpoczęły się rozgrywki w nowej odmianie koszykówki. To pierwsze takie zawody w Radomiu. Wcześniej odbywały się turnieje, ale tym razem to cała liga.

• Stelmet – Rosa 1:1!

Koszykarze Rosy wyrównali stan rywalizacji ze Stelmetem Zielona Góra w ćwierćfinale rundy play-off. Po porażce w czwartek, w sobotę radomianie odnieśli zwycięstwo.