Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Kapitalny mecz! UTH ROSA zostaje w I lidze!

czwartek, 21 kwiecień 2016 16:14
Dział: Sport
Autor  Michał Szprendałowicz

Tak UTH ROSA świętowała wraz z kibicami utrzymanie w I lidze. Zespół trenera Karola Gutkowskiego rozegrał jeden z najlepszych meczów w sezonie i pokonał GTK Gliwice 77:45.

Kluczem do sukcesu była pierwsza kwarta wygrana przez ROSĘ 28:6. W drugiej kwarcie w pewnym momencie na tablicy widniał nawet wynik 40:6, ale potem gliwiczanie nieco odrobili straty. To było jednak zdecydowanie za mało na dobrze dysponowaną tego dnia UTH ROSĘ.

- Dzisiejszy mecz rozpoczęliśmy świetnie dzięki naszym kibicom. To co stworzyli dzisiaj, myślę że dodało chłopakom skrzydeł. Otworzyliśmy ten mecz fantastycznie, tak naprawdę ta pierwsza kwarta ustawiła nam mecz, później była tylko kontrola – mówi Karol Gutkowski, trener UTH ROSY Radom.

19 punktów dla UTH ROSY zdobył Mikołaj Stopierzyński, 17 punktów i 10 zbiórek dołożył Filip Zegzuła. Zespół trenera Gutkowskiego totalnie zdominował walkę na tablicach pozwalając zdobyć rywalom jedynie 24 zbiórki, a samemu notując w tym elemencie gry zawrotną statystykę 56 zbiórek. Warto wyróżnić także fanów obu zespołów. Atmosfera w hali była tego dnia kapitalna. Doping kibiców poniósł radomian do zwycięstwa.

- Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem na meczu drugiej drużyny. Ostatni raz przy takim dopingu grałem chyba na finale mistrzostw U-20, kiedy zdobywaliśmy mistrzostwo Polski. Super, dziękujemy bardzo. Szósty a nawet chyba siódmy zawodnik to był tak naprawdę i było mega! Dziękujemy! - dodaje Jakub Schenk, rozgrywający UTH ROSY.

Tym samym GTK Gliwice spada do II ligi, a UTH ROSA pozostaje w I lidze na kolejny sezon.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

• Rosa podsumowała sezon

Koszykarze Rosy zajęli w minionym sezonie piąte miejsce w Energa Basket Lidze. Po wyczerpujących rozgrywkach przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji.

• Radom Basket Cup

W piątek rozpoczyna się międzynarodowy turniej koszykówki Radom Basket Cup. Do rywalizacji przystąpią zespoły w trzech rocznikach 2005, 2006 i 2007.

• Walka i emocje, czyli liga 3x3

Rozpoczęły się rozgrywki w nowej odmianie koszykówki. To pierwsze takie zawody w Radomiu. Wcześniej odbywały się turnieje, ale tym razem to cała liga.

• Stelmet – Rosa 1:1!

Koszykarze Rosy wyrównali stan rywalizacji ze Stelmetem Zielona Góra w ćwierćfinale rundy play-off. Po porażce w czwartek, w sobotę radomianie odnieśli zwycięstwo.