Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Rosa prowadzi z Polfarmeksem

sobota, 30 kwiecień 2016 15:01
Dział: Sport
Autor

Koszykarze Rosy pokonali Polfarmex Kutno 76:66 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym tych drużyn w rundzie play-off. Zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego długo musieli toczyć równy bój z przeciwnikami. - Wiedzieliśmy, że będzie twarda walka. Dziękuję kibicom za wsparcie. Ich pomoc była bezcenna - podkreśla Wojciech Kamiński, trener Rosy. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 15:13. Kolejna część meczu też nie przyniosła przełomu. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 32:30 dla miejscowych. Potem rozpoczął się koncert Rosy. - Zadecydowała trzecia kwarta. A właściwie popis Roberta Witki. Nieprzypadkowo mówi się, że play-off to runda dla weteranów – podkreśla Jarosław Krysiewicz, trener Polfarmeksu. Robert Witka zdobył 19 punktów. Kapitan Rosy nie tylko punktował, ale zmobilizował kolegów do skutecznej gry. - Najważniejsze jest zwycięstwo. Zasłużył na wygraną cały nasz zespół – mówi Robert Witka. Radomianie kontrolowali sytuację w czwartej kwarcie. Chwilami goście byli zupełnie bezradni. Drugi mecz ćwierćfinałowy tych zespołów w niedzielę również w Radomiu. Początek spotkania o godz. 20. Gra toczy się do trzech zwycięstw.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Rosa podsumowała sezon

Koszykarze Rosy zajęli w minionym sezonie piąte miejsce w Energa Basket Lidze. Po wyczerpujących rozgrywkach przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji.

• Radom Basket Cup

W piątek rozpoczyna się międzynarodowy turniej koszykówki Radom Basket Cup. Do rywalizacji przystąpią zespoły w trzech rocznikach 2005, 2006 i 2007.

• Walka i emocje, czyli liga 3x3

Rozpoczęły się rozgrywki w nowej odmianie koszykówki. To pierwsze takie zawody w Radomiu. Wcześniej odbywały się turnieje, ale tym razem to cała liga.

• Stelmet – Rosa 1:1!

Koszykarze Rosy wyrównali stan rywalizacji ze Stelmetem Zielona Góra w ćwierćfinale rundy play-off. Po porażce w czwartek, w sobotę radomianie odnieśli zwycięstwo.