Dzisiaj jest: 21 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Kadeci walczą o 9 miejsce

środa, 17 sierpień 2016 16:18
Dział: Sport
Autor

Polscy kadeci przegrali czwarty mecz podczas Mistrzostw Europy do 16 lat, które odbywają się w Radomiu. Po meczach grupowych białoczerwoni ulegli również rywalom w spotkaniu 1/8 finału.

Polska spotkała się w nim z Hiszpanią. Tylko początek meczu był w miarę wyrównany. Potem przewaga Hiszpanii nie podlegała dyskusji.

- Przewaga fizyczna Hiszpanów jet ogromna - mówi Daniel Puchalski, trener reprezentacji Polski.

Po pierwszej połowie strata Polaków wynosiła kilkanaście punktów. Ale już po trzech kwartach nasi kadeci przegrywali z Hiszpanią 46:77. Na szczęście w ostatniej części meczu Polacy dotrzymywali kroku rywalom. Spotkanie zakończyło się porażką naszej drużyny 67:96.

- Polska drużyna robi postępy. Nawet. Gdy porównamy obecną reprezentację z tą sprzed dwóch miesięcy – zapewnia Daniel Puchalski.

Porażka z Hiszpanią oznacza, że Polska znalazła się wśród ośmiu drużyn, walczących o dziewiąte miejsce w Europie. Trzy najsłabsze ekipy spadną do dywizji B.

- Musimy zachować miejsce w dywizji A dla następnego pokolenia – dodaje Daniel Puchalski.

W środę w mistrzostwach dzień przerwy. Kolejne mecze odbędą się w czwartek.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Rosa podsumowała sezon

Koszykarze Rosy zajęli w minionym sezonie piąte miejsce w Energa Basket Lidze. Po wyczerpujących rozgrywkach przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji.

• Radom Basket Cup

W piątek rozpoczyna się międzynarodowy turniej koszykówki Radom Basket Cup. Do rywalizacji przystąpią zespoły w trzech rocznikach 2005, 2006 i 2007.

• Walka i emocje, czyli liga 3x3

Rozpoczęły się rozgrywki w nowej odmianie koszykówki. To pierwsze takie zawody w Radomiu. Wcześniej odbywały się turnieje, ale tym razem to cała liga.

• Stelmet – Rosa 1:1!

Koszykarze Rosy wyrównali stan rywalizacji ze Stelmetem Zielona Góra w ćwierćfinale rundy play-off. Po porażce w czwartek, w sobotę radomianie odnieśli zwycięstwo.