Dzisiaj jest: 19 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 41.

Jasny cel Radomiaka na mecz z Olimpią – tylko zwycięstwo!

środa, 22 marzec 2017 19:38
Dział: Sport
Autor

Radomiak przygotowuje się do meczu z Olimpią Zambrów. Po trzech wiosennych kolejkach, w których zieloni zdobyli jedynie dwa punkty i nie strzelili żadnej bramki, celem na piątek może być tylko zwycięstwo.

Radomiak przede wszystkim musi zagrać dobrze przez pełne 90 minut. W pierwszej połowie meczu z Błękitnymi Stargard zieloni zaprezentowali się z dobrej strony. Zabrakło jedynie skuteczności. W drugiej odsłonie podopieczni trenera Vernera Lićki, ale zagrali już słabiej. Podobnie było w dwóch wcześniejszych spotkaniach – z Rozwojem Katowice i Puszczą Niepołomice. Nasuwa się zatem oczywiste pytanie, dlaczego po przerwie gra zielonych przestaje się układać, tym bardziej że w Stargardzie w drugiej połowie Radomiak grał z wiatrem.

- Myślę, że to było wynikiem warunków klimatycznych, ale oczywiście rytm gry też był bardzo wysoki. Walczyliśmy, było dużo sprintów – mówi Verner Lićka, trener Radomiaka.

Drugim problemem Radomiaka w ostatnich meczach była skuteczność. Zieloni stworzyli sobie sporo sytuacji strzeleckich, ale gola nie zdobyli. W Stargardzie okazje ku temu miał Leandro. Czeski szkoleniowiec bardzo docenił jego zaangażowanie i wolę walki.

- Powiedziałem mu przed resztą zespołu, że moja ocena jego podejścia do gry,walki jest maksymalna - tłumaczy Verner Lićka.

Zarówno Brazylijczykowi, jak i całemu zespołowi, potrzebne jest przełamanie. Teoretycznie dobrą okazją do tego jest piątkowe starcie z Olimpią Zambrów, czyli drużyną która w pierwszych trzech wiosennych kolejkach zanotowała trzy porażki. Przed ostatnim meczem z Siarką Tarnobrzeg w klubie z Podlasia zmienił się trener - Piotra Rzepkę zastąpił Tomasz Kulawik. I już w pojedynku z Siarką, choć przegranym 1:2, gra Olimpii wyglądała dużo lepiej. Do Radomia zambrowianie przyjadą z wielką motywacją do walki. Oba zespoły będą liczyć w tym meczu na przełamanie.

W kadrze Radomiaka nie znajdą się na pewno pauzujący za kartki David Kwiek i Dariusz Brągiel, kontuzjowani Maciej Świdzikowski i Damian Szpak, oraz przebywający na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-19 Mateusz Spychała.

Bilety na to spotkanie można kupić w przedsprzedaży w „Zielonej wyspie” w Galerii Słonecznej, a także w dniu meczu w kasach stadionu przy ul. Narutowicza. Początek piątkowego pojedynku o godzinie 18:00. Retransmisję meczu będzie można obejrzeć w Telewizji Dami i na Dami24.pl od godziny 20:30.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Radomiak zagra z Legią

Radomiak Radom zagra towarzysko z mistrzem Polski Legią Warszawa. To jeden z planowanej serii sparingów przed inauguracją nowego sezonu II ligi.

• Radomiak, czy Garbarnia?

Radomiak zremisował u siebie z Wisłą Puławy. Tylko jeden punkt zdobyła też Garbarnia Kraków i nadal nie wiadomo, kto zagra w barażu o miejsce w I lidze.

• Cztery bramki Radomiaka

Radomiak wygrał z Olimpia Elbląg i nadal walczy o miejsce w pierwszej trójce II ligi. „Zieloni” pokazali dobrą dyspozycję i skuteczność. To ważne przed kolejnym meczem, w którym radomianie zmierzą się z Wartą Poznań.