Dzisiaj jest: 20 Października 2017    |    Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Cerrad Czarni są w finale

czwartek, 20 kwiecień 2017 15:57
Dział: Sport
Autor

Siatkarze Cerrad Czarnych pokonali po raz drugi Lotos Trefl Gdańsk i awansowali do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Radomianie zwyciężyli w trzech setach, ale walki nie brakowało.

- Zespół Lotosu to mocna, poukładana drużyna – mówi Andrzej Sitkowski, trener Cerrad Czarnych. - Przestrzegałem przed lekceważeniem rywala.

W pierwszym secie wyższość gospodarzy nie podlegała dyskusji. Radomianie wysoko prowadzili i wygrali 25:16. W kolejnej partii gdańszczanie niespodziewanie uzyskali kilka punktów przewagi. Lotos prowadził już nawet 17:12. Pogoń Cerrad Czarnych zakończyła się sukcesem. Po pełnej emocji końcówce gospodarze triumfowali 26:24. Trzeci set to już zdecydowana przewaga radomian, którzy wygrali 25:19.

- Awansowaliśmy do finału po raz trzeci z rzędu – podkreśla Andrzej Sitkowski.

Turniej finałowy odbędzie się w następny weekend w Legionowie.