Dzisiaj jest: 24 Września 2017    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

Czwórka wywalczyła remis

sobota, 19 sierpień 2017 14:18
Dział: Sport
Autor

Kibice, którzy przyszli w piątkowy wieczór na stadion MOSiR przecierali oczy ze zdumienia. W meczu ekstraligi Czwórka Radom – AZS Wrocław przyjezdne miały łatwo rozprawić się z gospodyniami.

Zagadką było nie to kto wygra, a ile bramek zdobędą wrocławianki. Tymczasem zespół z Radomia zaatakował już na początku meczu. Gospodynie przejęły inicjatywę i miały okazje do zdobycia gola. W 24 minucie Iza Tracz zdobyła prowadzenia dla miejscowych.

- Z meczu na mecz gramy coraz lepiej – mówi Iza Tracz z Czwórki. - Dajemy z siebie wszystko, oby zwycięstw było więcej.

Po zdobyciu gola radomianki nadal atakowały. Ale kilka minut później do głosu doszły przyjezdne. Przeprowadziły udane akcje, ale to było za mało na dobrze broniąca w zespole Czwórki Anitę Stopczyńską.

- Mieliśmy problemy z przedrciem się na pole karne Czwórki – zaznacza Dawid Gomola, trener AZS.

Po zmianie stron warunki gry dyktowały radomianki. Czwórka miała wyborne okazje do zdobycia drugiego gola. A najlepszą kiedy po faulu na zawodniczce radomianek sędzia podyktowała rzut karny dla radomianek. Strzał Emilii Wiadernej obroniła bramkarka AZS. Anna Bocian była mocnym punktem swojego zespołu.

- Czwórka przewyższała na siłą, ale my lepiej graliśmy piłką – ocenia Anna Bocian.

Druga połowa należała do miejscowych. Ale radomianki nie potrafiły wbić drugiego gola. Tymczasem w końcówce akademiczki rzuciły się do ataku. I Joanna Olszewska popisała się efektownym strzałem z dystansu.

- Szkoda, że straciliśmy gola, bo zasłużyliśmy na komplet punktów – komentuje Wojciech Pawłowski.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Dla radomianek to duży sukces, bo AZS Wrocław to przecież ośmiokrotny mistrz Polski.