Dzisiaj jest: 23 Września 2017    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Robert Utkowski

Robert Utkowski

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na razie w obecnej perspektywie unijnej rozdysponowana została 1/3 środków. Nadal do wzięcia jest ponad 5 miliardów złotych. O tym, jak sięgnąć po te pieniądze mówili w Radomiu przedstawiciele Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Środków Unijnych.

Komentarz

poniedziałek, 18 wrzesień 2017 17:01

Klasyka motoryzacji w Radomiu

Załoga z Białorusi jadąca Wołgą z 1975 roku zdobyła puchar prezydenta Radomia podczas 37 Warszawskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Rajd warszawski, ale tym razem odbył się w Radomiu. Wybierano m.in. mistrza elegancji. Liczył się nie tylko wygląd i stan samochodu, ale także to, jak zaprezentowała się załoga. Patronem rajdu było stowarzyszenie Radomianie Razem.

Komentarz

Po wakacyjnej przerwie znów ruszyła akcja „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Pierwsze odblaski rozdane zostały w szkole w Chynowie, w powiecie grójeckim.

Komentarz

Prezes PKS Radom Janusz Spelina złożył rezygnację ze stanowiska. Dziś, jak się dowiedzieliśmy, w trybie pilnym zwołane zostało zebranie udziałowców spółki.

środa, 13 wrzesień 2017 16:21

Rafał Czajkowski odpowiada na zarzut

„Sekretarz miasta musi współpracować z różnymi ugrupowaniami. Dariusz Wójcik raczej powinien uderzyć się we własne piersi”. Tak Rafał Czajkowski odpowiada na postawiony w programie tv Dami zarzut przewodniczącego Rady Miejskiej, że nie jest apolityczny.

Komentarz

środa, 13 wrzesień 2017 15:38

Jeszcze dwa dni na zgłoszenia

Za dwa dni mija termin zgłaszania książek do Nagrody Literackiej Miasta Radomia. Nagroda wręczona zostanie w grudniu, podczas VI Radomskich Targów Wydawnictw Regionalnych. Jej wartość to 10 tys. złotych.

Komentarz

poniedziałek, 11 wrzesień 2017 16:34

Anna Cieplak laureatką Nagrody im. W. Gombrowicza

Anna Cieplak, autorka książki „Ma być czysto” została laureatką Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. To nagroda dla debiutantów ustanowiona przez radomski samorząd. Gala nagrody odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych.

Komentarz

sobota, 09 wrzesień 2017 14:54

Uczcili rocznicę udanej akcji podziemia

W sobotę mija 72. rocznica odbicia 300 więźniów z radomskiego więzienia NKWD. Z tej okazji pod tablicą upamiętniająca tę akcję złożone zostały kwiaty.

Komentarz

sobota, 09 wrzesień 2017 14:42

Jutro poznamy laureata!

Podczas niedzielnej gali poznamy nazwisko laureatki/laureata Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.

Komentarz

Festiwal „Opętani literaturą” powoli dobiega końca. Juto przedostatni dzień. Organizatorzy zapraszają na dyskusję. A tematem przewodnim jest pytanie „Literatura bez kobiet?”.

Komentarz

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


Pochmurno

12°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 28.97 km/h

  • dziś

    Rain 16°C 12°C

  • jutro

    Niewielkie zachmurzenie 14°C 9°C