Dzisiaj jest: 12 Grudnia 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Dariusz Osiej

Dariusz Osiej

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
wtorek, 11 grudzień 2018 16:55

Pracownicy sądów domagają się podwyżek

Od poniedziałku trwa paraliż polskiego wymiaru sprawiedliwości. Pracownicy administracyjni sądów, protokolanci oraz asystenci sędziów korzystają ze zwolnień lekarskich na masową skalę. W ten sposób walczą o obiecane wcześniej podwyżki.

Komentarz

wtorek, 11 grudzień 2018 16:55

Nad ulicą Osiedlową powstała druga kładka

Mieszkańcy osiedla Ustronie mogą już korzystać z nowej kładki dla pieszych nad ulicą Osiedlową. Właśnie zakończyła się jej przebudowa. Inwestycja kosztowała ponad jeden milion złotych.

Komentarz

poniedziałek, 10 grudzień 2018 16:57

Oddział Neonatologii ma nowy sprzęt

Oddział Neonatologii Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, otrzymał nowy sprzęt medyczny dla noworodków. Sprzęt został zakupiony ze środków zebranych podczas IV Koncertu Charytatywnego.

Komentarz

poniedziałek, 10 grudzień 2018 16:52

Symbole Radomia w komplecie

Zakończył się montaż figurek przedstawiających symbole Radomia. Wśród czternastu produktów, z których słynął lub nadal słynie Radom znalazły się rowery, telefony, maszyny do pisania i szycia, pistolet VIS, buty, maska przeciwgazowa czy pudełko serka waniliowego.

Komentarz

piątek, 07 grudzień 2018 16:35

Żołnierze WOT otrzymają pistolety z Radomia

20 tysięcy pistoletów Ragun-VIS 100, otrzymają Wojska Obrony Terytorialnej. Pierwsza partia trafi do terytorialsów już w przyszył roku. To kolejny dobry kontrakt dla radomskiej Fabryki Broni. Choć kwota kontraktu trzymana jest w tajemnicy, to mówi się o kilkudziesięciu milionach złotych.

Komentarz

piątek, 07 grudzień 2018 16:35

Wraca temat miejskich obligacji

Na wtorkową sesję Rady Miejskiej wróci temat emisji obligacji na kwotę blisko 40 milionów złotych. Będzie to trzecia próba prezydenta Radosława Witkowskiego, przekonania radnych PiS żeby zgodzili się na emisję obligacji. Sprawa jest tym bardziej paląca bo magistrat nie zapłacił składek ZUS.

Komentarz

Nie doszło do zapowiadanego przez prezydenta Radosława Witkowskiego spotkania z Romanem Saczywko, prezesem firmy Rosa-Bud, podczas którego prezydent chciał usłyszeć o nowym terminie zakończenia budowy hali sportowej przy ulicy Struga. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, na spotkaniu nie pojawił się prezes Rosa-Budu.

Komentarz

czwartek, 06 grudzień 2018 16:57

WOŚP zagra w Radomiu. RGM partnerem medialnym

13 stycznia 2019 roku po raz 27 w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Radomiu finał 27 edycji orkiestry odbędzie się na Placu Corazziego przed Urzędem Miejskim.

Komentarz

W dniu świętego Mikołaja w ramach akcji „Chroń życie na mazowieckich drogach" policjanci mazowieckiej „drogówki” rozdawali zmotoryzowanym drobne upominki i apelowali o ostrożność i rozwagę na drodze.

Komentarz

środa, 05 grudzień 2018 17:23

W Radomiu wraca autobusowa komunikacja nocna

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji uruchomi, o północy z soboty na niedzielę dwie nocne linie autobusowe: N1 i N2. Linie połączą dzielnice Prędocinek z Józefowem oraz Południe z Gołębiowem.

Komentarz

dami24 poleca

Przewaga chmur

1°C

Radom

Przewaga chmur

Wilgotność: 88%

Wiatr: 22.53 km/h

  • dziś

    Opady śniegu 1°C -2°C

  • jutro

    Pochmurno 1°C -1°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej