Dzisiaj jest: 19 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban
INFOBIZNES
TV Dami

TV Dami

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek, 23 marzec 2015 10:56

Prognoza pogody na 23.03.2015

pogoda

Prognoza pogody dla Radomia na dzień 23.03.15. Poniedziałek wsch.sł. 5.33. zach.sł. 17.54. Dzień będzie trwał 12 godzin i 21 minut. Pogodę w Radomiu będzie kształtował odsuwający się na wschód wyż z ośrodkiem nad Ukrainą. Z południowego-wschodu i południa będzie napływała ciepła i dość sucha masa powietrza. Zachmurzenie małe i umiarkowane, pod koniec dnia bezchmurnie. Widzialność dobra do bardzo dobrej. Wiatr z południa, słaby do umiarkowanego. Temp. maks. w dzień do 9 st.C. Powolny spadek ciśnienia. Pod koniec dnia ciśnienie w Radomiu osiągnie wartość: 749 mmHg = 999 hPa. Warunki biometeorologiczne korzystne.

poniedziałek, 23 marzec 2015 17:05

Jaja prezydenta za tysiąc złotych

Dwie pisanki wykonane przez prezydenta Radomia sprzedano za 1000 złotych. Pisankę premier Ewy Kopacz – za 1100 zł.

Komentarz

niedziela, 22 marzec 2015 14:14

Teledziennik 22.03.2015

sobota, 21 marzec 2015 21:33

Prognoza pogody na 22.03.2015

pogoda

Prognoza pogody dla Radomia na dzień 22.03.15. Niedziela wsch.sł. 5.35. zach.sł. 17.52. Dzień będzie trwał 12 godzin i 17 minut. Do południa pogodę w Radomiu będzie kształtowała dość szybko odsuwająca się na wschód zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym, w drugiej części dnia będziemy dostawać się pod wpływ rozbudowującego się wyżu nad Bałtykiem. Z północnego-wschodu będzie napływała chłodna i umiarkowanie wilgotna masa powietrza. Do południa zachmurzenie duże do umiarkowanego z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i deszczu, w drugiej części dnia prognozowana jest stopniowa poprawa pogody i rozpogodzenia. Widzialność bardzo dobra. Wiatr z północnego-wschodu umiarkowany, okresami wzrastający do dość silnego. Będzie wzmagał odczucie chłodu. Temp. maks. do 4 st.C. Dość szybki wzrost ciśnienia. Pod koniec dnia ciśnienie w Radomiu osiągnie wartość: 753 mmHg = 1004 hPa. Warunki biometeorologiczne niekorzystne z tendencją po południu do poprawy.

piątek, 20 marzec 2015 22:26

Prognoza pogody na sobotę 21.03.2015

pogoda

Prognoza pogody dla Radomia na dzień 21.03.15. Sobota wsch.sł. 5.37. zach.sł. 17.50. Dzień będzie trwał 12 godzin i 13 minut. Pogodę w Radomiu będzie kształtowała dość szybko przemieszczająca się z północnego-zachodu do centrum Polski zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym. Przez większą część dnia z południowego-zachodu i zachodu będzie napływało ciepłe powietrze, pod koniec dnia z północy zacznie napływać chłodniejsza masa powietrza. Do południa zachmurzenie małe, po południu umiarkowane do dużego. Widzialność bardzo dobra. Wiatr z południowego-zachodu i zachodu, słaby do umiarkowanego. Pod koniec dnia okresami wzrastający do dość silnego. Temp. maks. do 11, 12 st.C. Spadek ciśnienia. Pod koniec dnia ciśnienie w Radomiu osiągnie wartość: 742 mmHg = 989 hPa. Warunki biometeorologiczne obojętne z tendencją w ciągu dnia do pogorszenia.

piątek, 20 marzec 2015 17:20

Teledziennik 20.03.2015

20 03 15 rowny

Radom jest za mało znany jak na swoją kulturę – mówi nowy dyrektor Wydziału Kultury Sebastian Równy i zapowiada, że jako dyrektor będzie chciał promować radomskie inicjatywny kulturalne na całą Polskę. Fotel dyrektora Sebastian Równy obejmie 7 kwietnia.

Więcej na temat planów nowego dyrektora w dzisiejszym Teledzienniku.

20 03 15 autobusy

Informacja prasowa od MZDiK:

"Przez najbliższe półtora miesiąca czekamy na oferty w przetargu nieograniczonym na obsługę linii autobusowych 3, 8 i 13. To jedno z naszych największych i najważniejszych tegorocznych zamówień.

Opublikowane przez nas ogłoszenie o przetargu dotyczy linii autobusowych, których obsługa - zgodnie z przepisami Ustawy o publicznym transporcie zbiorowym - może odbywać się na obecnych zasadach nie dłużej niż do końca 2016 roku. Kluczowe znaczenie ma sposób wyłonienia operatora oraz data zawarcia umowy z organizatorem rynku przewozów pasażerskich. Umowy z operatorami zawarte w trybie bezprzetargowym przed 2008 rokiem według przepisów automatycznie wygasną 31 grudnia 2016 roku. Taki przypadek ma miejsce właśnie w Radomiu.

Prywatny operator już w 1994 roku podpisał z ówczesnym Zarządem Transportu Miejskiego umowę na obsługę linii 3, 8 i 13. W styczniu 2014 operator ten wypowiedział nam umowę na obsługę tychże linii. Zgodnie z Ustawą o publicznym transporcie zbiorowym opublikowaliśmy wówczas dwa ogłoszenia: jedno o zamiarze udzielenia zamówienia na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego i wyłonienie nowego operatora w przetargu, zaś drugie - w przypadku, gdyby nie udało się rozstrzygnąć postępowania - o zamiarze powierzenia wozokilometrów podmiotowi wewnętrznemu, z zachowaniem warunków przewidzianych w Ustawie o publicznym transporcie zbiorowym. Ponieważ minęło 12 miesięcy od publikacji ogłoszeń w tej sprawie, ogłosiliśmy przetarg nieograniczony.

Nasze zamówienie obejmuje świadczenie przez wykonawcę usług przewozowych w komunikacji miejskiej Radomia przez dziesięć lat. Przewidujemy, że autobusy operatora będą musiały rocznie wykonać około 1 miliona 368 tysięcy wozokilometrów, a w całym okresie trwania umowy - łącznie około 13 milionów wozokilometrów (z zastrzeżeniem, że wartość ta może zmniejszyć się lub zwiększyć maksymalnie o 10 procent wskutek korekt tras linii i rozkładów jazdy, w wyniku objazdów w czasie modernizacji dróg lub z innych przyczyn).

Linie 3, 8 i 13 będą obsługiwane 24 autobusami, które nowy operator kupi we własnym zakresie albo zapewni sobie możliwość używania takich pojazdów zawierając odpowiednie umowy cywilnoprawne. Muszą to być autobusy nie krótsze niż 11,5-metrowe, z co najmniej 80 miejscami siedzącymi i stojącymi. Przynajmniej połowa autobusów powinna być zasilana sprężonym gazem CNG lub gazem LPG bądź powinna mieć napęd hybrydowy czy elektryczny. Wszystkie pojazdy muszą być niskopodłogowe, z rampami umożliwiającymi przewóz osób na wózkach inwalidzkich, wyposażone w klimatyzację, kamery monitoringu, a także w kasowniki, tablice, komputery pokładowe i inne urządzenia wchodzące w skład Systemu Karty Miejskiej oraz Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Kolorystyka zewnętrzna nadwozia musi być zgodna z barwami obowiązującymi w radomskiej komunikacji miejskiej."

policja

Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu jadąc do pracy zatrzymał 19-latka, który naraził na niebezpieczeństwo pieszego omijając przed przejściem pojazd. Dodatkowo kierujący był po narkotykach. Już stracił prawo jazdy, a za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 W czwartek na ulicy Słowackiego przed przejściem zatrzymał się pojazd by ustąpić pierwszeństwa pieszym. Na pasy weszli piesi, gdy jadący sąsiednim pasem ruchu seat nie zwracając uwagi na to co dzieje się na drodze, z dużą prędkością ominął pojazd i omal nie potrącił pieszego. Za kierownicą auta, które zatrzymało się przed przejściem siedział zastępca naczelnika radomskiej drogówki, który jechał do pracy. Policjant natychmiast zareagował i zatrzymał seata, którego prowadził 19-letni mieszkaniec Radomia. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym i tym samym narażenie na niebezpieczeństwo pieszego zatrzymano prawo jazdy młodego kierowcy.

Jednak na tym interwencja się nie zakończyła. Kierujący bardzo nerwowo się zachowywał co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Sprawdzono jego stan trzeźwości – 19 latek był trzeźwy. Przeprowadzono również test na zawartość środków odurzających i wynik badania był pozytywny. Mężczyzna kierował autem po marihuanie.

Teraz policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu za wykroczenie drogowe jakie popełnił. Młody radomianin odpowie również za przestępstwo, za prowadzenie auta pod wpływem środków odurzających.

KM Policji w Radomiu

Platforma TV Dami

Biznes i inwestycje

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej


Platforma TV Dami