Dzisiaj jest: 19 Kwietnia 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
INFOBIZNES
Dariusz Osiej

Dariusz Osiej

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
piątek, 29 marzec 2019 18:02

MZDiK ogłosił przetarg na nowe biletomaty

10 nowych biletomatów oraz 20 tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej pojawi się jeszcze w tym roku przy radomskich przystankach. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił kolejny przetarg w ramach projektu multimodalnego.

Komentarz

W niedzielę 31 marca blisko 130 żołnierzy 62 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej, złoży przysięgę. Uroczystość odbędzie się w południe na Placu Corazziego.

Komentarz

piątek, 29 marzec 2019 17:58

Rusza 42 Radomska Wiosna Literacka

W poniedziałek 1 kwietnia rozpocznie się w Radomiu 42 Wiosna Literacka – janstarsza cykliczna impreza literacka w Polsce. Organizatorem jest tradycyjnie Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu.

Komentarz

czwartek, 28 marzec 2019 17:12

DPS przy ulicy Struga pod lupą prokuratury

Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód prowadzi postępowanie dotyczące nieprawidłowości w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Struga w Radomiu. Chodzi o sprawę niewłaściwego traktowania podopiecznych przebywających w tym domu przez personel placówki.

Komentarz

Za nami castingi do konkursu Miss Polonia Ziemia Radomska 2019. W finałowej gali, która odbędzie się pod koniec czerwca, zaprezentuje się 14 pań. Organizatorem konkursu jest Radomska Grupa Mediowa.

Komentarz

W tym roku po raz piąty cały świat świętuje Piano Day, który odbywa się zawsze w 88 dniu roku, ponieważ właśnie tyle klawiszy ma fortepian. Święto powstało dzięki idei niemieckiego pianisty Nilsa Frahma. Do celebrowania Piano Day, włączyła się po raz pierwszy radomska Łaźnia.

Komentarz

86% szkół i przedszkoli w Radomiu, zdeklarowało przystąpienie od 8 kwietnia do ogólnopolskiego strajku nauczycieli i pracowników oświaty, który organizuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. Wiceprezydent Karol Semik powołał specjalny zespół do monitorowania sytuacji w radomskich szkołach i przedszkolach w czasie strajku.

Komentarz

Sąd Rejonowy w Radomiu rozpoczął postępowanie dotyczące wniosku firmy Rosa-Bud o upadłość układową. Na rozpatrzenie czeka drugi wniosek tej firmy o upadłość likwidacyjną. Ale do momentu zakończenia pierwszego postępowania, sąd zawiesił rozpatrywanie drugiego wniosku firmy Rosa-Bud.

Komentarz

Są to dwa karabinki pneumatyczne Eagle PCP dla klas mundurowych Szkół ZDZ im. 72 Pułku Piechoty. Karabinki zostały przekazane w ramach porozumienia o współpracy, jakie w lutym tego roku zostało podpisane pomiędzy radomską Fabryką Broni, a Szkołami ZDZ.

Komentarz

Do końca marca niepełnosprawni studenci mieszkający w Radomiu mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów związanych z nauką. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje program "Aktywny samorząd" realizowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Komentarz

Platforma TV Dami

Biznes i inwestycje

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej


Platforma TV Dami