Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm
INFOBIZNES
Dariusz Osiej

Dariusz Osiej

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
czwartek, 30 maj 2019 17:19

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

30 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. To jeden z najszlachetniejszych gestów dorosłego człowieka wobec samotnego dziecka.

Komentarz

Komendant miejski Policji w Radomiu odwołał ze stanowisk komendanta i zastępcę komendanta Komisariatu II w Radomiu. Odwołanie ma najprawdopodobniej związek ze śledztwem radomskiej prokuratury dotyczącym niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez wymienionych.

Komentarz

Już wiadomo, które z radomskich szkół średnich są najbardziej oblegane przez absolwentów szkół podstawowych i trzecich klas wygaszanych gimnazjów w naborze na rok szkolny 2019/2020. Nabór prowadzony drogą elektroniczna był wyjątkowy bo po raz pierwszy o miejsca w szkołach średnich ubiegały się dwa roczniki uczniów.

Komentarz

środa, 29 maj 2019 17:10

Czy w Radomiu pojawi się butelkomat?

To urządzenie, które płaci na przykład 10 groszy za każdą wrzuconą do niego plastikową butelkę. O zakup butelkomatu dla Radomia zwrócili się z apelem do prezydenta Radosława Witkowskiego, przedstawiciele radomskich struktur Inicjatywy Polska.

Komentarz

W czwartek 31 maja rozpocznie się już po raz jedenasty Radomski Festiwal Filozofii „Okna” im. profesora Leszka Kołakowskiego. W programie festiwalu znalazły się tradycyjnie wręczenie Nagrody im. Leszka Kołakowskiego, promocje książek, spektakle teatralne, koncerty i debaty.

Komentarz

Stowarzyszenie Drużyna Grodu Piotrówka zaprasza w sobotę, 1 czerwca na drugie z cyklu spotkań historycznych na Grodzisku Piotrówka - „Piotrówka – żywa historia”. Będzie to kolejna okazja do przeniesienia się w czasie i zobaczenia jak wyglądało życie codzienne mieszkańców wczesnego średniowiecza.

Komentarz

Około 5 milionów złotych – to kwota szacunkowa – kosztowała gminę Radom reforma oświaty czyli przekształcenie szkół w związku z likwidacją gimnazjów. Magistrat nie wyklucza domagania się zwrotu poniesionych nakładów od Ministerstwa Finansów.

Komentarz

30-letni mieszkaniec Radomia został zatrzymany za próbę przemytu do Polski 10 kilogramów marihuany, prawie 100 gramów haszyszu oraz ponad 50 gr kokainy. W tej sprawie zatrzymano także dwóch mieszkańców powiatu radomskiego.

Komentarz

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego. Państwowa Komisja Wyborcza podała już oficjalne wyniki niedzielnych wyborów. PiS uzyskało prawie 7% więcej głosów niż Koalicja Europejska. W Parlamencie Europejskim znalazła się także Wiosna Roberta Biedronia.

Komentarz

Adam Bielan i Zbigniew Kuźmiuk, kandydaci Prawa i Sprawiedliwości i Jarosław Kalinowski, kandydat Koalicji Europejskiej uzyskali trzy mandaty z Okręgu nr 5 czyli województwo mazowieckie bez Warszawy w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Komentarz

Platforma TV Dami

Biznes i inwestycje

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej


Platforma TV Dami