Dzisiaj jest: 22 Kwietnia 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz
INFOBIZNES
Dariusz Osiej

Dariusz Osiej

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W Radomiu – podobnie jak i w całej Polsce – główną ulicą miasta przeszedł Marsz dla Życia. Odbył się tradycyjnie w obchodzony w liturgii kościoła katolickiego Dzień Świętości Życia. Marsz został zorganizowany już po raz dziewiąty.

Komentarz

Od 15 kwietnia ponownie będzie można zgłaszać wnioski do Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Na ostatniej sesji radni przyjęli uchwałę określającą szczegółowe wymagania, jakie powinny spełniać projekty zgłaszane do Budżetu Obywatelskiego.

Komentarz

poniedziałek, 25 marzec 2019 17:31

Radomscy nauczyciele chcą strajkować

Nauczyciele dopominają się o tysiąc złotych podwyżki brutto z wyrównaniem od 1 stycznia tego roku. Radomski oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego, organizatora strajku, przeprowadził referendum, w którym na 87 szkół i innych palcówek oświatowych – za strajkiem jest 79.

Komentarz

Około 80 statystów z Radomia wciąż nie otrzymało wynagrodzenia za swoją pracę na planie filmu „Klecha” o księdzu Romanie Kotlarzu. Producent filmu Andrzej Stachecki, tłumaczył się z zaistniałej sytuacji na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej.

Komentarz

poniedziałek, 25 marzec 2019 17:29

PSL podsumowywał i rozmawiał o przyszłości

Polskie Stronnictwo Ludowe podsumowało w Radomiu podczas Samorządowego Kongresu Ziemi Radomskiej, 20 lat działalności samorządu województwa mazowieckiego. Kongres był także okazją do rozmów o przyszłości. Gościem kongresu był szef PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz.

Komentarz

„Nauka łatwa, prosta i … przyjemna” pod takim tytułem odbyła się tegoroczna gra miejska, której organizatorem od 4 lat jest VII LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Zwyciężyła drużyna z PSP nr 5 w Radomiu.

Komentarz

Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan jest „jedynką” mazowieckiej listy PiS w majowych wyborach do europarlamentu. W Radomiu oficjalnie ogłoszono mazowiecką listę PiS w tych wyborach. Na miejscu trzecim znalazł się były wojewoda radomski i obecny europarlamentarzysta Zbigniew Kuźmiuk, a na piątym obecna poseł PiS ziemi radomskiej Anna Kwiecień.

Komentarz

Nie wąglik a – jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – mąka ziemniaczana z dodatkiem drożdży, znajdowała się w liście, który został wysłany do Sądu Okręgowego w Radomiu i dotarł w czwartek przed południem. Do podobnego zdarzenia doszło także w sądzie w Rzeszowie.

Komentarz

W poniedziałek 25 marca rozpocznie się w Radomiu Niebieski Tydzień. To akcja darmowej pomocy dla ofiar przemocy. Akcja kierowana jest też do tych osób, które o takich ofiarach wiedzą.

Komentarz

Wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz, krytykuje rozpoczęcie przez MOSiR rozbudowy kompleksu kortów tenisowych przy ulicy Bulwarowej. Według wicewojewody, MOSiR powinien najpierw dokończyć budowę nowej hali sportowo-widowiskowej i stadionu piłkarskiego przy ulicy Struga, a dopiero potem brać się za kolejne inwestycje.

Komentarz

Platforma TV Dami

Biznes i inwestycje

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej


Platforma TV Dami