Dzisiaj jest: 17 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf

Trwa budowa zachodniej obwodnicy Radomia. Ponad połowa wszystkich prac wykonana.

piątek, 29 wrzesień 2017 15:51
Dział: Wiadomości
Autor 

Gotowe jest już ponad 50 % tej inwestycji. Trasa skróci podróż z Warszawy na południe kraju i odciąży zakorkowany Radom. Wartość inwestycji to prawie 730 milionów złotych.

 

Największa inwestycja drogowa na południowym Mazowszu ma blisko 25 kilometrów długości. Droga ekspresowa S7 rozpocznie się w miejscowości Kępiny przy Węźle Radom Północ, a zakończy w Krogulczy przy Węźle Radom Południe. To dwa z czterech węzłów, które powstaną na budowanej trasie. Dwa kolejne to Radom Zachód i Wolanów. Ekspresowa S7 będzie przebiegała w sumie przez pięć gmin: Jedlińsk, Zakrzew, Wolanów, Orońsko i Kowala. - Nasza obwodnica przecina się z jedną drogą krajową: numer 12, z dwoma drogami wojewódzkim: 733 i 740, siedmioma drogami powiatowymi i siedmioma drogami gminnymi – mówi Jacek Słabiak, inżynier kontraktu.
Na blisko 25-kilometrowym odcinku S7 znajdą się 23 obiekty mostowe. Największy i najdłuższy budowany jest na rzece Radomce. Będzie miał długość około 220 metrów. Na wielu odcinkach wykonawca już kładzie asfalt. - Przy obiekcie WD23 wykonawca ustawił wytwórnię mas bitumicznych. Są dwie takie wytwórnie o wydajności 360 ton. Jest to wytwórnia, która już umożliwia dostawę mas bitumicznych na naszą budowę – dodaje Jacek Słabiak.
Każdego dnia na budowie pracuje około 450 osób. Wykorzystywanych jest 200 maszyn różnego rodzaju. - Firma Dragados wykonała ponad 50 % wszystkich prac – mówi Robert Dobosz z firmy Dragados.
W założeniu budowa drogi ekspresowej S7 ma wyprowadzić z Radomia ruch tranzytowy, przejąć częściowo ruch samochodowy z tras krajowych i wojewódzkich, oraz skrócić czas przejazdu przez miejski odcinek „siódemki”. Według badań tym odcinkiem przejeżdża do 25 tysięcy aut na dobę. Wartość inwestycji to prawie 730 milionów złotych. Unijne dofinansowanie wyniosło ponad 400 milionów. Zakończenie robót zaplanowano na jesień przyszłego roku. Wykonawca inwestycji jest hiszpańska firma Dragados.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Unieważnią przetarg? Oddala się budowa trasy N-S

  MZDiK prawdopodobnie unieważni przetarg na budowę śródmiejskiego odcinka trasy N-S. W przetargu wpłynęła tylko jedna oferta i w dodatku droższa o 17 milionów od kosztorysu inwestycji.

 • Protest przeciwko S12

  Mieszkańcy gmin Kowala, Skaryszew i Sołtyków protestują przeciwko planom budowy przez ich tereny drogi ekspresowej S12. Ich zdaniem warianty przebiegu trasy, które proponuje GDDKiA spowodują wyburzenie kilkuset domów.

 • Byliśmy na budowie S7. Stan prac – ok. 60 %
  III kwartał 2018 roku. To data planowanego zakończenia budowy zachodniej obwodnicy Radomia w ciągu drogi krajowej S7. Dziś zajrzeliśmy na plac budowy. Prace zaawansowane są w mniej więcej 60%.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej