Dzisiaj jest: 21 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Dawne budynki Fabryki Broni nadal bez kupca

czwartek, 05 październik 2017 16:17
Dział: Wiadomości
Autor 

Nie ma chętnych na zakup budynków dawnej fabryki Broni. Na drugi przetarg ogłoszony w maju przez Radomskie Centrum Innowacji i Technologii nie wpłynęła żadna oferta.

 

Sprzedaż – podobnie jak w pierwszym przetargu ogłoszonym w kwietniu - obejmowała nieruchomość o łącznej powierzchni blisko 18 tysięcy metrów kwadratowych. Wśród budynków, które znalazły się w ofercie był między innymi budynek główny Fabryki Broni. Cena wywoławcza całości wynosiła 7,5 miliona złotych. Radomskie Centrum Innowacji i Technologii, które jest właścicielem nieruchomości na oferty czekało do końca września. Nie wpłynęła żadna oferta. Jak powiedział nam w rozmowie telefonicznej Marek Zaczek, prezes zarządu, RCiT chce nadal sprzedać budynki dawnej Fabryki Broni, ale będzie obecnie szukać także innych rozwiązań niż tylko sprzedaż nieruchomości. O tych rozwiązaniach prezes Marek Zaczek rozmawia z Agencją Rozwoju Przemysłu. Jednym z pomysłów jest szukanie partnera biznesowego, który miałby pomysł na zagospodarowanie obiektu.
Budynek główny fabryki ma ponad 90 lat. Wybudowano go w 1925 roku. Większość inwestycji Fabryki Broni zrealizowano do 1927 roku. W roku 1935 uruchomiono w zakładzie seryjną produkcję pistoletów VIS. Po II wojnie światowej nazwę fabryki zmieniono na Zakłady Metalowe Łucznik im. generała „Waltera”. W 2000 roku Sąd Gospodarczy w Radomiu ogłosił upadłość zakładu. W tym czasie została zawiązana spółka pod nazwą Fabryka Broni „Łucznik” Dwa lata później spółka weszła w skład grupy kapitałowej BUMAR, zrzeszającej firmy polskiego przemysłu obronnego. W 2014 roku Fabryka Broni przeprowadziła się do nowej siedziby, która powstała Wólce Klwateckiej. Obecnie Fabryka Broni jest częścią holdingu Polska Grupa Zbrojeniowa.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Fabryka Broni w Radomiu wymienia park maszynowy

  Do czerwca tego roku radomski producent broni otrzyma centra frezerskie i tokarskie za ponad 50 milionów złotych. Wymiana maszyn ma związek z kontraktem na produkcję karabinków „Grot”.

 • Radomski „Grot” w Wojskach Obrony Terytorialnej

  W Warszawie odbyło się symboliczne przekazanie karabinka „Grot” Wojskom Obrony Terytorialnej. Do końca roku tysiąc karabinków „Grot” trafi do WOT-u. Całe zamówienia opiewa na 53 tysiące sztuk broni za kwotę 0,5 miliarda złotych.

 • Fabryka Broni w Radomiu wymienia park maszynowy

  Do czerwca przyszłego roku radomski producent broni otrzyma centra frezerskie i tokarskie za ponad 50 milionów złotych. Wymiana maszyn ma związek z kontraktem na produkcję karabinków „Grot”.

 • Legendarny pistolet VIS wraca do produkcji

  To przedwojenna konstrukcja, która do dziś cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Zwłaszcza miłośników militariów. W ubiegłym Fabryka Broni wypuściła kolekcjonerską wersję, teraz zapowiada regularną produkcję.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej