Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Zmiany na parkingu szpitala na Józefowie

wtorek, 10 październik 2017 16:17
Dział: Wiadomości
Autor 

12 października rozpocznie się modernizacja parkingu przy szpitalu na Józefowie. Modernizacji ulegną drogi wjazdowe i wyjazdowe parkingu. Od 1 listopada będą obowiązywały nowe zasady korzystania z parkingu.

 

Jak zapowiada dyrekcja placówki na Józefowie, modernizacja potrwa dwa dni. Rozpocznie się 12 października. - Chodzi tutaj o przekopy pod szlabany. Po modernizacji parking przy szpitalu nie będzie działał tak jak dotychczas. Na parking będzie się wjeżdżać przez szlabany. Zostaną one zamontowane przy głównym wjeździe, przy wjeździe na Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz przy wjeździe na parking dla pracowników szpitala – mówi Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie.
Wjazdy i wyjazdy z parkingu będą odbywały się na innych zasadach niż dotychczas. - Kierowca, który będzie chciał wjechać na szpitalny parking, będzie musiał zatrzymać się przy szlabanie i nacisnąć przycisk. Wtedy otrzyma bilet. Przy wyjeździe zapłaci za swój postój w kasie automatycznej – dodaje Karolina Gajewska.
Będą dwie takie kasy. Ustawione zostaną przy głównym wejściu do szpitala i na parkingu. - Pierwsze 15 minut będzie darmowe. Pierwsza rozpoczęta godzina kosztować będzie 3 złote. Koszt każdej następnej godziny to złotówka. Będą dostępne także karnety dobowe i miesięczne dla osób hospitalizowanych i korzystających z zabiegów – mówi Karolina Gajewska.
Nowe zasady wjazdu i wyjazdu z parkingu zaczną obowiązywać 1 listopada. Ale modernizacji ulegną nie tylko drogi dojazdowe na parkingi. Jak zapewnia dyrekcja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, w ciągu około dwóch tygodni zostaną zamontowane schody przy oddziale pulmonologicznym.

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomska szpitale grają z WOŚP

  W szpitalu na Józefowie już dziś rozpoczęła się WOŚP. Za datek wrzucony do puszki odwiedzający mogli skorzystać z badania np. poziomu cholesterolu czy cukru. Radomskie szpitale przekonują, że warto grać z Orkiestrą.

 • W szpitalach „mniej komfortowo, ale nie ma paraliżu”

  Jak zapowiadali, tak zrobili. Lekarze zarówno ze szpitala mazowieckiego na Józefowie, jak i miejskiego przy ul. Tochtermana wypowiedzieli klauzule opt-out. Dla szpitali to problem, ale – jak zapewniają – wypowiedzenia nie spowodują teraz paraliżu.

 • Lekarze będą pracować krócej. Władze szpitali: damy radę

  W całej Polsce, także w Radomiu lekarze wypowiadają klauzule opt-out. Zarówno w szpitalu miejskim, jak i w lecznicy na Józefowie ze strony zarządzających pada zapewnienie, że nie spowoduje to paraliżu. Choć może być mniej komfortowo.

 • Woda będzie zdrowsza. I nie zdrożeje – zapewnia prezes Wodociągów

  Rozpoczęty III etap modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej w Radomiu wpłynie na poprawę jakości wody – twierdzą władze miasta. A prezes Wodociągów zapewnia, że inwestycja nie wpłynie na wysokość stawki za wodę dla mieszkańców

   

   

  Podziękowania dla pracowników Wodociągów Miejskich, którzy pracowali przy projekcie dotyczącym unijnego dofinansowania do modernizacji i rozbudowy gospodarki wodno-ściekowej wręczył prezydent miasta. Wartość projektu to ponad 300 milionów złotych. Wodociągom udało się uzyskać dofinansowanie unijne w kwocie ponad 190 milionów złotych netto. III etap modernizacji już rozpoczęto. - Niektóre zadania już są realizowane – informuje Dawid Zwierzyk z Wodociągów Miejskich.

  W ramach III etapu modernizacji zrealizowanych będzie ponad 200 inwestycji na terenie całego miasta. Jeszce w tym roku prace mają rozpocząć się w centrum Radomia. - Wchodzimy na ul Struga. Mam nadzieję, że warunki pogodowe pozwolą na to, żeby to się jeszcze w grudniu zaczęło – informuje Leszek Trzeciak, prezes Wodociągów.

  W przyszłym roku prace związane z modernizacją i rozbudową sieci wod-kan mają być prowadzone m.in. na ul. Kolberga, Jaracza, Folwarcznej, Bogusławskiego, Broni, Granicznej. To tylko przykłady, ale też i znak, że przed mieszkańcami miasta spore utrudnienia związane z inwestycją. Ale po modernizacji wszyscy mają odczuć różnicę. - Te pieniądze przełożą się na jeszcze wyższą jakość wody. Będzie ona jeszcze zdrowsza i jeszcze lepsza – twierdzi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

  I nie będzie drożeć - dodaje prezes Wodociągów. To dla mieszkańców ważne, bo wprowadzone w ostatnich latach podwyżki cen wody były uzasadniane właśnie prowadzonymi inwestycjami. Tym, że spółka musi mieć na wkład własny, potrzebny przy unijnych dofinansowaniach. Tym razem stawki za wodę nie ulegną zmianie – zapewniają władze Wodociągów.

  III etap modernizacji i rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej w Radomiu ma się zakończyć w 2022 roku.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


 

Rain And Snow

0°C

Radom

Rain And Snow

Wilgotność: 96%

Wiatr: 46.67 km/h

 • dziś

  Rain And Snow 0°C -1°C

 • jutro

  Pochmurno 0°C -5°C