Dzisiaj jest: 21 Lutego 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

.Nowoczesna wraca do chodników. Są podpisy pod petycją

wtorek, 17 październik 2017 15:53
Dział: Wiadomości
Autor 

Kolejny raz radomska .Nowoczesna porusza temat remontu chodników w Radomiu. Przedstawiciele ugrupowania poinformowali o podpisach zebranych pod petycją do prezydenta w sprawie remontu chodników.

 

Jak informuje Ewa Zarychta z radomskiej .Nowoczesnej, w ciągu trzech tygodni członkowie tego ugrupowania uzbierali ponad 1300 podpisów pod petycją do prezydenta Radomia w sprawie remontu chodników w mieście.
- Zbieraliśmy te podpisy po to, żeby urząd miasta, wybrane przez nas władze przeznaczyły na ten cel w przyszłorocznym budżecie 4 miliony złotych, czyli czterokrotnie więcej niż w roku bieżącym – dodaje Ewa Zarychta.

.Nowoczesna postuluje, żeby pieniądze zostały przeznaczone nie tylko na remont chodników, ale też na tzw. małą architekturę, czyli więcej ławek czy koszy na śmieci. - Razem z petycją składamy dziś na ręce 28 radnych listy z apelem o poparcie tej petycji i wywarcie nacisków na prezydenta, żeby kwota 4 milionów złotych znalazła się w przyszłorocznym budżecie – informuje
Adam Fundowicz z .Nowoczesnej.
Partia apeluje też o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie remontu chodników w mieście.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Front przeciwko PiS?

  Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskiej Nowoczesnej apeluje do partii opozycyjnych o rozmowy na temat stworzenia wspólnego frontu przeciwko PiS w najbliższych wyborach samorządowych.

 • Kto się potyka na chodnikach? Wraca temat remontów

  Nowoczesna postuluje, żeby w przyszłorocznym budżecie na remonty chodników prezydent zapisał co najmniej 4 miliony złotych. Magistrat po raz kolejny odpowiada, że chodniki są remontowane. Na ten cel w tym roku przeznaczył milion złotych.

 • Nowoczesna o reformie edukacji: „To powrót do socjalizmu”

  Radomska Nowoczesna kolejny raz krytykuje reformę edukacji. Wylicza koszty i mówi, że to powrót do socjalizmu. Zdaniem partii, potrzebna jest przede wszystkim debata nad właściwą podstawą programową.

 • Nowoczesna o projekcie PiS: „To atak terrorystyczny”

  „To atak terrorystyczny na polską demokrację”. Tak o projekcie ustawy Prawa i Sprawiedliwości o Sądzie Najwyższym mówią członkowie .Nowoczesnej w Radomiu.

dami24 poleca

Pochmurno

-4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 81%

Wiatr: 17.70 km/h

 • dziś

  Pochmurno -1°C -5°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -7°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego