Dzisiaj jest: 24 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

Fabryka Broni w Radomiu wymienia park maszynowy

czwartek, 16 listopad 2017 16:10
Dział: Wiadomości
Autor 

Do czerwca przyszłego roku radomski producent broni otrzyma centra frezerskie i tokarskie za ponad 50 milionów złotych. Wymiana maszyn ma związek z kontraktem na produkcję karabinków „Grot”.

 

30 milionów złotych kosztować będzie 14 sztuk centrów frezerskich w układzie poziomym. Dostarczy je jedna z niemieckich firm. 14 milionów to koszt zakupu 8 sztuk centrów frezerskich w układzie pionowym, które dostarczy firma z Czech. 5 centrów tokarskich dostarczy polska firma za kwotę ponad 7 milionów złotych. - Główne kontrakty zostały już podpisane. W tej chwili podpisaliśmy umowy na ponad 50 milionów złotych. Niedługo podpiszemy kolejne umowy – mówi Adam Suliga, prezes Fabryki Broni w Radomiu.
Docelowo w parku maszynowym Fabryki Broni znajdzie się około 70 nowych maszyn. - Można powiedzieć, że to jest wymiana parku maszynowego czyli technicznie rzecz biorąc, postawienie fabryki od nowa – dodaje prezes Adam Suliga.
Wymiana parku maszynowego w Fabryce Broni ma związek z podpisanym we wrześniu kontraktem na dostawę 53 tysięcy karabinków „Grot” dla Wojsk Obrony Terytorialnej. - Umowy zostały podpisane w ramach procesu inwestycyjnego. Dzięki temu będziemy mogli sprostać wymaganiom, jakie stawia przed nami realizacja kontraktów dla wojska polskiego, służb mundurowych, eksportu i rynku cywilnego – mówi
Julia Grzesiak, rzecznik Fabryki Broni w Radomiu.
Wartość kontraktu na karabinek „Grot” to ponad 0,5 miliarda złotych. Do końca tego roku fabryka dostarczy pierwsze tysiąc sztuk karabinków. - Później nastąpi przerwa. Karabinki zostaną sprawdzone, a wojsko wniesie swoje uwagi. Przeanalizują je nasi konstruktorzy. Kolejna dostawa dużej ilości karabinków planowana jest na drugą połowę przyszłego roku – mówi prezes Adam Suliga.
Pieniądze na wymianę parku maszynowego w Fabryce Broni pochodzą z Banku Gospodarstwa Krajowego. Umowa kredytowa na ponad 81 milionów złotych została podpisana w sierpniu. Koszt całej inwestycji wraz z wkładem własnym fabryki wyniesie blisko 90,5 miliona złotych.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Fabryka Broni w Radomiu wymienia park maszynowy

  Do czerwca tego roku radomski producent broni otrzyma centra frezerskie i tokarskie za ponad 50 milionów złotych. Wymiana maszyn ma związek z kontraktem na produkcję karabinków „Grot”.

 • Radomski „Grot” w Wojskach Obrony Terytorialnej

  W Warszawie odbyło się symboliczne przekazanie karabinka „Grot” Wojskom Obrony Terytorialnej. Do końca roku tysiąc karabinków „Grot” trafi do WOT-u. Całe zamówienia opiewa na 53 tysiące sztuk broni za kwotę 0,5 miliarda złotych.

 • Legendarny pistolet VIS wraca do produkcji

  To przedwojenna konstrukcja, która do dziś cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Zwłaszcza miłośników militariów. W ubiegłym Fabryka Broni wypuściła kolekcjonerską wersję, teraz zapowiada regularną produkcję.

 • Dawne budynki Fabryki Broni nadal bez kupca

  Nie ma chętnych na zakup budynków dawnej fabryki Broni. Na drugi przetarg ogłoszony w maju przez Radomskie Centrum Innowacji i Technologii nie wpłynęła żadna oferta.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej