Dzisiaj jest: 20 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Problem na Rybnej. „Woda zalewa nasze działki”

czwartek, 07 grudzień 2017 16:48
Dział: Wiadomości
Autor 

Właściciele prywatnych ogródków działkowych przy ul. Rybnej oczekują od MZDiK utwardzenia kolejnego odcinka tej ulicy oraz wykonania odpływów na części już utwardzonej. „Kiedy pada deszcz, woda zalewa nasze działki” - skarżą się.

 

Chodzi o działki na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Truskawka”. Dojazd do nich jest możliwy przez ulicę Rybną. Kiedy jest sucho, problemów z dojazdem nie ma. Ale kiedy pada deszcz pojawia się duży kłopot. Z właścicielami ogródków działkowych rozmawialiśmy kilka dni temu. - Ta woda płynąca od ulicy Warszawskiej skupia się tutaj. Rozlewa się na boki. Najwyższa pora, że - jeśli miasto zobowiązało się i utwardziło ulice do firmy prywatnej - to powinno zrobić to dalej, chociażby do mostku. Bardzo dużo ludzi korzysta z tej drogi – mówi pani Maria, właścicielka jednej z działek.
Ulica Rybna od swojego początku, czyli od ulicy Warszawskiej i na całej utwardzonej długości biegnie w dół. - Jak były deszcze, to na działkach stała woda po kolana. Mamy problem z tym, że nie ma żadnego odpływu. Nie ma ani jednej studzienki ściekowej. Są dwie studzienki sanitarne, ale ściekowych nie ma – mówi pani Janina, właścicielka jednej z działek.
Uwagi i skargi właścicieli ogródków działkowych przekazaliśmy do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. - Mamy świadomość, że ten teren jest tak ukształtowany, że wszystkie wody po deszczu będą tą ulicą spływały. Ogródki działkowe znajdują się już poza pasem drogowym. Jeżeli chodzi o wykonanie jakiegokolwiek odwodnienia, to sprawa dotyczy nie tylko MZDiK, ale także Wodociągów Miejskich – mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu.
Ulica Rybna została utwardzona w 2016 roku w ramach Radomskiego Programu Drogowego.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Opieszała przebudowa? Mieszkańcy narzekają

  Właściciele posesji przy ul. Galla Anonima w Radomiu skarżą się na zbyt opieszałą - ich zdaniem - przebudowę tej ulicy. Zarzucają wykonawcy bałagan, chaos i błędy w realizacji projektu.

 • Kłopotliwe sąsiedztwo. Kto zabezpieczy budynek?

  Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Mariackiej mają kłopot z sąsiadującym z nimi opuszczonym budynkiem. Dają się im we znaki bezdomni i młodzież, która w opuszczonych mieszkaniach pije alkohol. Dochodzi do podpaleń, jest brud, są szczury. I nie ma sposobu, jak temu zaradzić.

 • Mieszkańcy proszą o naprawę ulicy

  Mieszkańcy z ulicy Kierzkowskiej w Radomiu oczekują od MZDiK dokończenia remontu tej ulicy. Remont miał zakończyć się w ubiegłym roku.

 • Mieszkanie w złym stanie. Kto winny?

  Grzyb i zacieki wodne na ścianach, odpadająca farba. W takich warunkach mieszka pan Zbigniew. Mówi, że to wina spółdzielni, która nie interesuje się stanem lokalu. Spółdzielnia broni się twierdząc, że winę ponosi lokator.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej