Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Alkohol nie jest im potrzebny. Konkurs rozstrzygnięty

wtorek, 12 grudzień 2017 16:32
Dział: Wiadomości
Autor 
Lepiej jest mieć pasję niż jej nie mieć, bo pasja daje szczęście – mówią uczniowie, którzy zwyciężyli w konkursie organizowanym przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Radomiu.

Konkurs plastyczno-fotograficzny zorganizowano pod hasłem „Otwieram się na życie, alkohol nie jest mi do tego potrzebny”. W siedzibie Zakładu Doskonalenia Zawodowego odbyło się rozstrzygnięcie. Magda została doceniona w konkursie plastycznym. - Robiłam moją pracę kilka godzin. Poprzez rysunki chcę powiedzieć, że lepiej jest spędzać czas z rodziną, zająć się sportem czy innym hobby. Ne warto dawać się nałogom – opowiada Magda.

Taki był cel konkursu i całego programu realizowanego przez radomski ZDZ, a finansowanego przez gminę. To program o nazwie „Trzeźwy umysł w zdrowym ciele”. - Te programy, które realizujemy, przynoszą skutek. Młodzież jest o wiele mądrzejsza, widzi inne formy spędzania czasu. Tym się zajmuje, a nie głupotami – mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Na głupoty nie ma czasu Gabrysia – laureatka konkursu fotograficznego. Bo fotografia to jej pasja. - Lepiej jest mieć pasję niż jej nie mieć – mówi. Bo pasja daje szczęście – dodaje. Tacy uczniowie mogą być wzorem dla innych – mówi pani Aleksandra, nauczycielka, która odebrała nagrodę w imieniu swojej uczennicy. - Jest różna młodzież. Ta, co stoi w bramie i jest młodzież, która ma swoje pasje i warto, żeby ta młodzież z bramy wzięła przykład z tej drugiej, żeby zmienili może otoczenie, pociągnęli za sobą innych – mówi Aleksandra Szczepanik-Szałas, nauczyciel w PSP nr 4 z oddziałami sportowymi.

Nagrodami w konkursie były między innymi artykuły malarskie, aparat fotograficzny. Tak, aby młodzi mogli dalej rozwijać swoje pasje.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zuza – pierwsza radomianka w Nowym Roku

  Ma 55 centymetrów, waży nieco ponad 3 kilogramy i ma na imię Zuzanna. Przyszła na świat 1 stycznia 2018 roku o godz. 22.25. Zuza jest pierwszą radomianką w Nowym Roku.

 • Będą inwestycje nad stawem w Pionkach

  Teren nad Stawem Górnym w Pionkach zostanie zagospodarowany. Pojawią się m.in. atrakcje dla dzieci, które – jak mówi burmistrz Pionek – przyciągną całe rodziny. Inwestycja zdobyła dofinansowanie unijne.

 • Małe zainteresowanie konkursem w radomskim teatrze

  Tylko dwa zgłoszenia wpłynęły na konkurs dla młodych reżyserów organizowany przez radomski teatr. Dyrektor placówki – jak sam mówi – ma mieszane odczucia, bo – jak mówi – reżyserzy narzekają na brak pracy, a jak nadarza się okazja, to nie korzystają z niej.

 • Uczą młodych dobrych nawyków

  Bo burger może być zdrowy, a kulinaria stać się pasją. Tak samo jak fotografia. Zakład Doskonalenia Zawodowego realizuje dwa programy, które mają jeden cel. Pokazać młodym, że warto w wolnym czasie robić rzeczy pożyteczne, że warto mieć pasję.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


 

Rain And Snow

0°C

Radom

Rain And Snow

Wilgotność: 96%

Wiatr: 46.67 km/h

 • dziś

  Rain And Snow 0°C -1°C

 • jutro

  Pochmurno 0°C -5°C