Dzisiaj jest: 17 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf

Byliśmy na budowie S7. Stan prac – ok. 60 %

piątek, 15 grudzień 2017 15:57
Dział: Wiadomości
Autor 
III kwartał 2018 roku. To data planowanego zakończenia budowy zachodniej obwodnicy Radomia w ciągu drogi krajowej S7. Dziś zajrzeliśmy na plac budowy. Prace zaawansowane są w mniej więcej 60%.

Obiekt WD 23 – węzeł południe. To strategiczny element budowanego tu odcinka drogi S7 pomiędzy Warszawą a Krakowem – mówi inżynier kontraktu Jacek Słabiak, który w piątek zdawał dziennikarzom raport z aktualnego stanu prac. Jak informuje, do tej pory drogowcy zrobili mniej więcej 60% planowanych robót. To więcej niż początkowo zakładano. - Aktualny stan jest o 10 % większy niż założony program. Za naszymi plecami jest obiekt WD 23, który stanowi dla nas priorytet. Otworzy on drogę w kierunku Szydłowca – mówi Jacek Słabiak, inżynier kontraktu.

Wiosną przyszłego roku mają rozpocząć się prace przy układaniu warstw bitumicznych. Jak mówi inżynier, drogowcom będzie zależało na jak najszybszym otwarciu wspomnianego węzła WD 23. To informacja ważna także dla okolicznych mieszkańców, bo na czas budowy węzła zamknięty został wjazd od tej strony na stary odcinek „siódemki”. Tym samym dojazd np. do Krogulczy czy Orońska teraz zabiera więcej czasu. Tylko nieliczni uzyskali zgodę na przejazd przez teren budowy. - Istnieje możliwość, w porozumieniu z GDDKiA i wykonawcą, przejazdu przez teren budowy przedsiębiorców z Orońska i gminy Kowala. Także mieszkańcy, szczególne młodzież szkolna mogą zorganizowanym transportem przejeżdżać przez budowę – dodaje
Jacek Słabiak.

Budowana obwodnica Radomia ma blisko 25 kilometrów długości. Na trasie będą 23 obiekty mostowe, ale wykonawca ma zlecone także prace dodatkowe. Ważne również dla radomian. - Nasz kontrakt przewiduje remont starej drogi DK7, czyli od granicy Radomia do Szydłowca, odcinek 22 kilometrów i od Radomia w kierunku Jedlińska – 7 kilometrów – informuje inżynier kontraktu.

Zakończenie inwestycji planowane jest na III kwartał 2018 roku. Wartość to 730 milionów złotych. Budowa ma odciążyć m.in. ulice Radomia, szczególnie rondo Warszawskie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej