Dzisiaj jest: 20 Kwietnia 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Sąd Pracy uchylił karę nagany dla strażniczki miejskiej

sobota, 16 grudzień 2017 16:04
Dział: Wiadomości
Autor 

Strażniczka miejska została ukarana naganą po wydarzeniach, do których doszło 24 czerwca na ulicy Żeromskiego. Była członkinią patrolu, który nie podjął wówczas interwencji. Dowódca tego patrolu stracił pracę, ale tę decyzję komendanta także uchylił Sąd.

 

Przypomnijmy. Po awanturze pomiędzy przedstawicielami Komitetu Obrony Demokracji a Młodzieży Wszechpolskiej, do której doszło 24 czerwca na ulicy Żeromskiego ówczesny komendant Straży Miejskiej zwolnił z pracy dowódcę patrolu, któremu zarzucono ucieczkę z miejsca zdarzenia. Członkini tego patrolu otrzymała naganę. Każde z nich odwołało się do sądu pracy. Najpierw sąd przywrócił do służby strażnika. W przypadku strażniczki w mediach pojawiły się informacje, jakoby jej nagana uległa zatarciu z uwagi na upływ czasu. Te informacje kategorycznie prostuje jej adwokat. - W przedmiotowej sprawie jeżeli miałoby dojść do usunięcia takiej kary z akt osobowych mojej mocodawczyni, to mogłoby to nastąpić dopiero po 28 czerwca 2018 roku – mówi Izabela Janiszewska-Suwała, adwokat ukaranej strażniczki.

Podczas kolejnej rozprawy, 2 grudnia komendant straży zaproponował ugodę. - Moja mocodawczymi nie wyraziła zgody na takie zakończenie procesu – dodaje Izabela Janiszewska-Suwała.

Ostatecznie – jak informuje Izabela Janiszewska-Suwała – po uznaniu przez pełnomocnika Straży Miejskie powództwa, sąd uchylił karę nagany dla strażniczki miejskiej i zasądził jej zwrot kosztów postępowania.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

Częściowe zachmurzenie

17°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 39%

Wiatr: 6.44 km/h

  • dziś

    Częściowe zachmurzenie 20°C 6°C

  • jutro

    Słonecznie 25°C 10°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego