Dzisiaj jest: 18 Marca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Anzelm, Cyryl, Edward

Kto się z kim dogaduje w radzie miejskiej?

piątek, 09 luty 2018 16:57
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomska Platforma twierdzi, że opozycja dogaduje się między sobą w sprawie zmian na czele komisji w Radzie Miejskiej Radomia. Przewodniczący rady uważa, że radomska Platforma kompromituje się.

 


Troje radnych, którzy niedawno odeszli z radomskiej Platformy, czyli Marcin Kaca, Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, Dariusz Chłopicki, a także radny niezależny Andrzej Sobieraj zapowiedzieli, że chcą otworzyć nowy klub w radzie. Po ostatnich zmianach prezydent Radomia stracił większość. Radomska Platforma twierdzi, że opozycja i radni, którzy z Platformy odeszli będą chcieli wprowadzać zmiany personalne w radzie. - Dochodzą do nas słuchy o planowanych, dogadywanych zmianach w składzie przewodniczących komisji, wiceprzewodniczącego rady – twierdzi Magdalena Lasota, radna PO.

Przewodniczący rady miejskiej Dariusz Wójcik od razu zaprzecza, ale też zwraca uwagę na to, że radni, którzy planują założyć nowy klub mają prawo do tego, żeby mieć swojego reprezentanta w prezydium rady. Jeśli wniosek z wymaganymi sześcioma podpisami wpłynie od radnych, którzy planują założyć nowy klub Dariusz Wójcik – jak mówi – podda go pod głosowanie. - Mam nadzieję, że Platforma sama zrezygnuje z jednego wiceprzewodniczącego wiedząc, że parytety rozkładają się inaczej, i że nie będziemy musieli nikogo odwoływać – dodaje przewodniczący.

Magdalen Lasota z PO twierdzi, że zmiany jakie mogą zajść w składzie prezydium, ale też w niektórych komisjach mają służyć indywidualnym interesom opozycji.
- O to chodzi, żeby był nowy wiceprzewodniczący, który będzie się lansował na sesjach, na posiedzeniach, w telewizji Dami – wylicza.

Radni PO twierdzą także, że opozycja, która stanowi w radzie większość będzie podważać decyzje prezydenta robiąc mu „na złość”. Dariusz Wójcik takie zarzuty uznaje za kuriozalne. - Należy zadać pytanie prezydentowi: jak to się stało, że utracił większość? To kompromitacja. Przecież radni sami odeszli, albo zostali wyrzuceni z PO, nikt ich nie zmuszał – dodaje przewodniczący.

Najbliższa sesja Rady Miejskiej ma zostać zwołana 26 lutego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Dariusz Wójcik o sesji: to była ustawka prezydenta

  „To była ustawka prezydenta i nigdy więcej na to nie pozwolę” - tak wydarzenia podczas wtorkowej sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej, komentuje Dariusz Wójcik, przewodniczący rady. To co wydarzyło na sesji – jak tłumaczy Dariusz Wójcik – w złym świetle stawia radnych i miasto.

 • Radni szukają porozumienia w sprawie budżetu

  Najprawdopodobniej 12 marca odbędzie sesja nadzwyczajna rady miejskiej. Radni zajmą się na niej między innymi budową oddziału rehabilitacji. Ta sesja to wynik porozumienia, jakie udało się ostatnio osiągnąć.

 • Bez zmian w radzie miejskiej

  Wbrew przewidywaniom nie doszło podczas sesji rady miejskiej do odwołania przewodniczących 4 komisji i wiceprzewodniczącej prezydium rady. Opozycja po negocjacjach wycofała swoje wnioski w tej sprawie.

 • Burzliwa sesja. Radni nie poparli propozycji prezydenta

  Radni opozycji znów pokazali prezydentowi Radomia, że nic nie może bez nich zrobić. Tym razem opozycja odrzuciła wszystkie projekty uchwał, które Radosław Witkowski przygotował na sesję. Dotyczyły one zmian w wieloletniej prognozie finansowej miasta i zmian w budżecie na ten rok.

dami24 poleca

Breezy

0°C

Radom

Breezy

Wilgotność: 46%

Wiatr: 46.67 km/h

 • dziś

  Breezy 0°C -7°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -7°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego