Dzisiaj jest: 15 Grudnia 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Mój powiat w obiektywie - konkurs rozstrzygnięty

środa, 07 marzec 2018 17:24
Dział: Wiadomości
Autor 

Oliwia Szewczyk z Pionek i Kacper Królikowski z Jedlińska, zwyciężyli w konkursie fotograficznym „Mój powiat w obiektywie”, który zorganizowało Starostwo Powiatowe w Radomiu. Była to już 6 edycja tego konkursu.

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas siódmych szkół podstawowych i uczniowie gimnazjów oraz uczniowie szkół średnich. - zawsze zmieniamy tematy tych konkursów. Kiedyś prosiliśmy młodych twórców żeby przysłali nam zdjęcia z wakacji. W tym roku poprosiliśmy o ich wspomnienia z zimowych ferii – mówi Marek Oleszczuk, rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomiu.
Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku jury nie miało łatwego zadania. - W ubiegłym roku mieliśmy około 70 uczestników. W tym ponad 100 – dodaje Marek Oleszczuk.
Starostwo Powiatowe w Radomiu konkurs „Mój powiat w obiektywie” zorganizowało już po raz szósty. - Najważniejsze jest dla nas to spojrzenie młodych ludzi. Zależy nam także żeby ten konkurs był powszechny – mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.
W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów zwyciężyła fotografia zatytułowana „Tajemniczy las” autorstwa Kacpra Królikowskiego, ucznia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego” w Jedlińsku. - To zdjęcie w ogóle nie było przemyślane. Zrobiłem je wtedy kiedy był największy śnieg. Stwierdziłem, że będą wtedy najładniejsze zdjęcia i tak po prostu wyszło – mówi Kacper Królikowski.
W kategorii szkół średnich, jury jako najlepszą wybrało fotografię „Z nurtem rzeki” autorstwa Oliwii Szewczyk, uczennicy Zespołu Szkół w Pionkach. - Stwierdziła, że nasza rzeka zasługuje na wyróżnienie i warto ją sfotografować – mówi Oliwia Szewczyk.
Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali, ufundowane przez starostę, talony o wartości: 700, 500 i 300 złotych do wykorzystania w sklepach ze sprzętem RTV, AUDIO, FOTO oraz sportowym. Zwycięzcy i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

Pochmurno

-1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 28.97 km/h

  • dziś

    Pochmurno 1°C -2°C

  • jutro

    Pochmurno -1°C -2°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej