Dzisiaj jest: 24 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Nowy wydział w Urzędzie Miejskim

środa, 17 czerwiec 2015 17:01
Dział: Wiadomości
Autor 

W radomskim Urzędzie Miejskim powstał Wydział Gospodarki Komunalnej i Lokalowej. Będzie zajmował się m.in. utrzymaniem miasta i sprawami lokalowymi.

 

Nowy wydział został wyodrębniony z Wydziału Zarządzania Nieruchomościami. Jak tłumaczy wiceprezydent Konrad Frysztak, jego utworzenie stało się konieczne, bo, zdaniem wiceprezydenta, Wydział Zarządzania Nieruchomościami musiał zajmować się sprawami, które nie leżą w jego kompetencjach. - W pierwszych tygodniach mojej pracy spotkałem się z ogromem pracy, jaką zajmował się ten wydział. Jest to wynikiem reorganizacji urzędu przed kilkoma laty, kiedy to mnóstwo obowiązków dawnego Wydziału Infrastruktury zostało przeniesione do Wydziału Zarządzania Nieruchomościami. To nielogiczne, aby w ten sposób dalej ten wydział pracował. Złożyłem wniosek do prezydenta o powołanie w strukturze Urzędu Miejskiego Wydziału Gospodarki Komunalnej i Lokalowej – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Dyrektorem nowego wydziału został Mieczysław Markowski, długoletni pracownik Urzędu Miejskiego. Został dyrektorem z awansu wewnętrznego. Osoby, który zgłosiły się na konkurs ogłoszony przez magistrat nie spełniły oczekiwań komisji. - Wydział będzie zajmował się przede wszystkim sprawami utrzymania miasta, sprawami bardzo ważnymi jeżeli chodzi o społeczne oddziaływanie czyli np. sprawy gospodarki lokalowej – tłumaczy Konrad Frysztak. Wydział Gospodarki Komunalnej i Lokalowej będzie także sprawował merytoryczny nadzór nad Zakładem Usług Komunalnych. Miejskim Zarządem Lokalami i Cmentarzem Komunalnym na Firleju.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Złóż wniosek o Kartę Seniora

  Trwa przyjmowanie wniosków o wydanie Radomskiej Karty Seniora. Seniorzy będą mogli skorzystać z pakietu ulg i zniżek. Głównie w instytucjach związanych z kulturą i rekreacją.

 • To były ćwiczenia

  Kilkuset pracowników Urzędu Miejskiego wraz z władzami miasta ewakuowano dziś rano z magistratu. Powodem był pożar, do którego doszło w jednym ze skrzydeł budynku. Ale spokojnie, to były tylko ćwiczenia.

 • Będą oszczędności na energii

  Osiem ofert wpłynęło na przetarg dotyczący wspólnego zakupu energii przez ponad 110 podmiotów, w tym przez radomski magistrat. Oferty są tańsze niż wstępnie zakładano, zatem dzięki wspólnemu zakupowi uda się zaoszczędzić na rachunkach za energię.

 • Duda krytykuje, władze odpowiadają

  Andrzej Duda skrytykował władze miasta za to, że teren wokół pomnika M. i L. Kaczyńskich jest niezadbany. Władze miasta odpowiadają, że ukwiecenia są w planach, zaczną się już w poniedziałek.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej