Dzisiaj jest: 24 Kwietnia 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander

50 milionów złotych dla spółki MOSiR

poniedziałek, 29 czerwiec 2015 17:32
Dział: Wiadomości
Autor 

Miasto zabezpieczyło 50 milionów złotych dla spółki MOSiR jako wkład własny spółki, potrzebny do podpisania umowy na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Pieniądze pochodzą z wieloletniej prognozy finansowej.

Ze zmianą wieloletniej prognozy finansowej miasta problemów nie było. Jedną ze zmian w tej prognozie jest zabezpieczenie dla spółki MOSiR pieniędzy jako wkładu własnego na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. - Jeśli chodzi o spółkę MOSiR, to jest to kwota 50 milionów złotych, przewidziana jako wkład własny. Oczywiście jest to kosztorys, a rzeczywiste kwoty ustalą się po przetargu – mówi Sławomir Szlachetka, skarbnik miasta.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przekaże na budowę hali – jako kluczowej inwestycji dla polskiego sportu – 40 milionów złotych. Umowa z ministerstwem ma zostać podpisana jeszcze w lipcu. By mogło dojść do podpisania, potrzebny był wkład własny inwestora, czyli w tym przepadku spółki MOSiR. - W przypadku podpisania umowy, MOSiR będzie starał się o zaciągnięcie kredytu na budowę tej hali – dodaje Sławomir Szlachetka.

Kredyt w wysokości 50 milionów złotych pozwoli zwolnić pieniądze, które zabezpieczyło miasto podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Po podpisaniu umowy z ministerstwem, magistrat ogłosi przetarg na budowę hali. - To będzie ogromny przetarg i w związku z tym mamy nadzieję, że uda się go rozstrzygnąć w IV kwartale bieżącego roku – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Budowa nowej hali widowiskowo-sportowej – według kosztorysu – ma pochłonąć około 80 milionów złotych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Warsztaty taneczne z gwiazdą

  Agnieszka Kaczorowska, popularna aktorka i mistrzyni tańca, przygotowała dla radomskich dzieci prezent z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. We wtorek poprowadziła w hali MOSiR-u taneczne warsztaty.

 • Konflikt na linii Klub Piłkarski Broń Radom–MOSiR

  Jak już informowaliśmy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże ponad 2 miliony złotych na budowę w Radomiu drugiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Lobbingiem na rzecz tej inwestycji pochwalili się radomscy parlamentarzyści PiS. Ale wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik mówi, że nie lubi jak ktoś chwali się czymś czego nie zrobił.

 • Dopłaty, czy większe opłaty? Dyskusja na temat opłat za obiekty sportowe

  Budżet Radomia został uchwalony, ale wciąż trwają dyskusje na temat wprowadzonych zmian. Kluby sportowe alarmują, że muszą teraz płacić znacznie więcej za wynajem obiektów MOSiR.

 • MOSiR zbiera sportowe pamiątki

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji kompletuje pamiątki związane z radomskim sportem. Trwają przygotowania do otwarcia galerii, która przypomni dokonania sportowców z naszego regionu.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej