Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Bezpieczne wakacje

środa, 01 lipiec 2015 17:11
Dział: Wiadomości
Autor 

Ja bezpiecznie korzystać z kąpielisk? Jak bezpiecznie wchodzić do wody? Między innymi na te pytania odpowiadali organizatorzy spotkania „Bezpieczne wakacje”, które odbyło się nad zalewem na Borkach w Radomiu.

Organizatorzy spotkania nie mogli lepiej trafić z pogodą. Znakomita aura sprzyjała wodnej edukacji najmłodszych. – Jesteśmy tu dlatego, że wpływa do nas bardzo dużo próśb żeby na początku wakacji przeprowadzić zajęcia profilaktyczno-edukacyjne – mówi aspirant Kamila Adamska z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. W spotkaniu na temat bezpiecznych wakacji nad wodą wzięły udział dzieci spędzające wakacyjny czas w mieście na półkoloniach. Przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego opowiadali o tym jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk i jak bezpiecznie wchodzić do wody. Pokazywali także sprzęt wykorzystywany w ich pracy. Dzieci mogły po zajęciach teoretycznych skorzystać pod opieką ratowników czy policjantów ze sprzętu wodnego. – Było bardzo fajnie. Bardzo mi się podobało kiedy podczas jeżdżenia podnosiliśmy się do góry – dzieli się swoimi wrażeniami 9-letnia Natalia. Radomska straż pożarna z kolej zaprezentowała pracę nurków. – Jak co roku staramy się prowadzić dla najmłodszych akcje edukacyjne. Chcemy uczyć dzieci jak mają zachowywać się nad wodą – mówi brygadier Jacek Pastuszka z Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Podczas spotkania na Borkach mówiono nie tylko o bezpiecznym korzystaniu z wody. – Oczywiście, że nie tylko. Mówiliśmy dzieciom o kontaktach z obcymi osobami. Dzieci przebywają gdzieś na tych plażach bez rodziców. Rodzice są zapatrzeni w inną stronę i wtedy trzeba wiedzieć jak się zachować – dodaje aspirant Kamila Adamska. Na koniec kilka ważnych zasad dla tych wszystkich, którzy wakacje planują spędzić na wodą. Do wody wchodzimy powoli i wolno zanurzamy się. Kapać należy się tylko w miejscach strzeżonych. Nie należy się kapać kiedy jest się głodnym i po obfitym posiłku. Wychodzimy z wody kiedy zbliża się burza.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Uwaga na drodze! Już 1600 zgonów

  Na polskich drogach średnio rocznie ginie ok. 3 tysięcy osób. Do sierpnia tego roku w wypadkach śmierć poniosło już ponad 1600 osób. Dziś Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

 • Zakaz kąpieli na Borkach

  Niedobra informacja dla amatorów kąpieli. Woda w zalewie na Borkach nie nadaje się do kąpieli. Jeśli ktoś zakaz zbagatelizuje to możliwe, że będzie borykał się z problemami skórnymi lub żołądkowymi.

 • Woda na Borkach czysta. Gdzie jeszcze można się kąpać?

  Od jutra rusza sezon kąpielowy nad zalewem na radomskich Borkach. Sanepid zbadał wodę w zalewie. Jest czysta. Można się kąpać, ale trzeba to robić z rozwagą. W tym roku na Mazowszu utonęło już 10 osób.

 • Będzie bezpieczniej? Nowa sygnalizacja na 11 Listopada

  Na przejściu na ulicy 11 Listopada zainstalowano sygnalizację wzbudzaną. To jedenaste przejście dla pieszych w mieście, które ma taką sygnalizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej